Новата Мис на светот е ИндијкаМода и убавина
Браво

Новата Мис на светот е Индијка

Manushi Chhillar, 20 годишната убавица од Индија, победи на Мис свет. Manushi Chhillar е шестата Индијка која е прогласена за…

Емина Јаховиќ со нов видео запис за песната КармаШоу бизнис и трач
Нов видео запис

Емина Јаховиќ со нов видео запис за песната Карма

Една од најпознатите пејачки од српската естрада продолжи да ги изненадува своите фанови, овој пат со нов видео запис за…

Вест Бромвич Албион му додели отказ на Тони ПјулисСпорт
Вести

Вест Бромвич Албион му додели отказ на Тони Пјулис

Вест Бромвич Албион му додели отказ на менаџерот Тони Пјулис, поради слаби резултати. ВБА во саботата загуби од Челзи со…

Серхио Рамос ќе го пропушти натпреварот во НикозијаСпорт
Вести

Серхио Рамос ќе го пропушти натпреварот во Никозија

Серхио Рамос ќе го пропушти натпреварот со АПОЕЛ во Никозија од 5. коло во групната фаза од Лигата на шампионите.…

Хајди Клум ги остави следачите на Инстаграм без зборови со нејзиното селфиШоу бизнис и трач
Екстра

Хајди Клум ги остави следачите на Инстаграм без зборови со нејзиното селфи

Додека многу таблоиди се занимаваат со нејзиниот љубовен живот, Хајди Клум ни покажа дека таа тема воопшто не ја интересира.…

Селена и Џастин со бакнеж потврдија дека се заедноШоу бизнис и трач
Врска

Селена и Џастин со бакнеж потврдија дека се заедно

Иако веќе со недели е јасно како ден дека Селена Гомез и Џастин Бибер се заедно, двајцата не сакаат да…

Кошаркарите на Кливленд со победа над ЛА КлиперсСпорт
Вести

Кошаркарите на Кливленд со победа над ЛА Клиперс

Кошаркарите на Кливленд ноќеска ја постигнаа деветтата победа или четврта во серија откако по продолжение на домашен терен го победија…

Лионел Меси понижен во ТВ емисијаСпорт
Шокантно

Лионел Меси понижен во ТВ емисија

Меси денеска важи за еден од најдобрите фудбалери во историјата, а многумина сметаат дека му недостасува единствено титулата светски шампион…

Арсенал го победи Тотенхем со 2-0, но и двата гола нерегуларниСпорт
Нерегуларни голови

Арсенал го победи Тотенхем со 2-0, но и двата гола нерегуларни

Арсенал попладнево го одигра својот најдобар натпревар сезонава и го победи Тотенхем со 2-0, но двата гола беа нерегуларни. При…

Конте: Тоа беше тактичка одлукаСпорт
Вести

Конте: Тоа беше тактичка одлука

Антонио Конте не беше задоволен откако стоперот Давид Луиз ги коментираше тактичките грешки на Италијанецот после натпреварот против Рома во…