“Добри” и “лоши” масти – дали и кои треба да ги конзумирате секојдневно?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

“Добри” и “лоши” масти – дали и кои треба да ги конзумирате секојдневно?

Кога станува збор за правилната исхрана голем дел од активните вежбачи ја избегнуваат употребата на мастите како резултат на некои…

Руни со пофалби за работата на Јирген КлопСпорт
Изјава

Руни со пофалби за работата на Јирген Клоп

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед со пофалби кон Јирген Клоп за неговата работа. Германецот пристигна во 2015. година на Енфилд…

Атлетико Мадрид се договорил за трансфер на ТрипиеСпорт
Шпекулација

Атлетико Мадрид се договорил за трансфер на Трипие

Атлетико Мадрид во наредните денови треба да заврши со реконструкцијата во одбраната. Јорганџиите по завршувањето на сезоната останаа без Диего…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 17.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 17.07.2019

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку…

5 причини зашто треба однапред да ја приготвувате вашата хранаЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 причини зашто треба однапред да ја приготвувате вашата храна

Неправилниот и неконстантниот начин на исхрана е една од најчестите причини зашто многумина од нас не успеваат да ги достигнат…

Тотенхем испратил понуда до Реал за БејлСпорт
Шпекулација

Тотенхем испратил понуда до Реал за Бејл

Најскапиот играч во историјата на Реал Мадрид, Герет Бејл најверојатно ќе го напушти клубот ова лето и покрај тоа што…

Нејмар сака во текот на летниот преоден рок да го напушти ПСЖСпорт
Лоши вести

Нејмар сака во текот на летниот преоден рок да го напушти ПСЖ

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, вчера се приклучи на клупските подготовки. Откако се појавил во клубот тој имал состанок…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.07.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.07.2019

ОВЕН ЉУБОВ: Посветете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба ви носи двострано задоволство. РАБОТА: Постојат изненадни околности…

Ибрахимовиќ: Кам-бек би направил само во АјаксСпорт
Изјава

Ибрахимовиќ: Кам-бек би направил само во Ајакс

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се уште не размислува за заминување во пензија, бидејки се смета за кадарен, дека може уште…

Ѓоковиќ го доби неверојатното финале и го освои својот 16-ти гренд слемСпорт
За историја

Ѓоковиќ го доби неверојатното финале и го освои својот 16-ти гренд слем

Новак Ѓоковиќ по петти пат во својата кариера се израдува на трофејот на Вимблдон, откако успеа да се врати од…