Како нашите ставови се менуваат за 101 денЖивот
Интересно

Како нашите ставови се менуваат за 101 ден

Секое чудо за 3 дена – кажува народната поговорка. Колку пати ви се случило после излегувањето од салон гордо да…

4 секојдневни навики за појава на брчкиМода и убавина
Нега на лицето

4 секојдневни навики за појава на брчки

Веќе после 30тите години поголемиот дел од жените почнуваат да размислуваат за методите за нега на кожата како би ги…

(Видео) Дали песната Песингер би била поголем хит доколку би била отпеана во дует?Музика и филм
Дует

(Видео) Дали песната Песингер би била поголем хит доколку би била отпеана во дует?

Бритни Спирс пред 3 години го издаде својот албум Бритни Џин на која се најде и песната Песингер, која никогаш…

Погледнете ги “првите фотографии” на близнаците на Бијонсе и Џеј ЗиЗанимливости
Смешно

Погледнете ги “првите фотографии” на близнаците на Бијонсе и Џеј Зи

Џими Кимел во вчерашната епизода ги покажа “првите фотографии” на блзинаците на Бијонсе и Џеј Зи.  Преку нашите извори успееавме…

Урнебесна шега на Џими Кимел за Денот на татковцитеЗанимливости
Интересно

Урнебесна шега на Џими Кимел за Денот на татковците

Водителот Џими Кимел во чест на денот на татковиците им постави на гледачите нов предизвик. Ќерките и синовите на своите…

(Видео) Премиера на новата песна на Гоца ТржанМузика и филм
Видео запис

(Видео) Премиера на новата песна на Гоца Тржан

Гоца Тржан никогаш не била повозбудена за претставување на некоја нова песна, а причините за тоа се бројни. Покрај тоа…

Кејт Винслет воодушеви со одговорот за можната соработка со Леонардо ДиКаприоШоу бизнис и трач
Филм

Кејт Винслет воодушеви со одговорот за можната соработка со Леонардо ДиКаприо

Кога ќе се спомнат Кејт Винслет и Леонардо ДиКаприо, уште колку многу филмови да снимат, нас секогаш прва асоцијација на…

Купете личен спинер на Ким Кардашијан за само 15 долариЗанимливости
Тренд

Купете личен спинер на Ким Кардашијан за само 15 долари

Спинерите станаа апсолутен хит оваа година, па така на сите страни можеме да видиме деца кои ги вртат во рацете,…

Испробајте го трикот за виткана коса со помош на маичкаМода и убавина
Мода

Испробајте го трикот за виткана коса со помош на маичка

Бујната виткана коса веќе неколку сезони е апсолутен хит кај жените. Оваа женствена романтична фризура е идеално решение за сите…

Животот на една жена во 8 забавни илустрацииЖивот
Интересно

Животот на една жена во 8 забавни илустрации

Да се биде жена не е воопшто лесно, но и те како е забавно. Сесили Дормеу во серија од забавни…