ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.09.2018

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

Оваа пегава девојка ќе ви измами насмевката на лицетоУбавици
Секси

Оваа пегава девојка ќе ви измами насмевката на лицето

Популарната убавица од Украина, Лудмила, на својот профил на Инстаграм има повеќе од 50.000 обожаватели. Оваа дваесет и три годишна…

Андре Агаси:Групата како Ѓоковиќ, Надал и Федерер не би можел да ја победамСпорт
Изјава

Андре Агаси:Групата како Ѓоковиќ, Надал и Федерер не би можел да ја победам

Андре Агаси во изјава за Ел Паис направи споредба меѓу тенисот од негово време и овој денешниот. Погледнете како го…

Кими Раиконен прозборе за одлуката на Ферари да не ја продолжи соработкатаАвто-мото
Шокантно

Кими Раиконен прозборе за одлуката на Ферари да не ја продолжи соработката

Ферари во вторникот соопшти дека нема да го продолжи договоро со Кими Раиконен, а Финецот во екипата ќе го замени…

Един Џеко и Рома ја продолжуваат соработката до 2021 годинаСпорт
Соработка

Един Џеко и Рома ја продолжуваат соработката до 2021 година

Един Џеко и Рома ќе ја продолжат соработката. Клубот на напаѓачот му нуди договор до јуни 2021 година и функција…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.09.2018

ОВЕН Делувате динамично, шармантно и хумористично, кога се изразувате себеси пред околината, па некој одтаму Ви испраќа позитивни и искрени…

Сопственичката на најубавиот бразилски задник се соблече голаУбавици
Бум-Бум

Сопственичката на најубавиот бразилски задник се соблече гола

Олимписките игри во Бразил можат да започнат. Најпознатиот задник на планетата го поседува Мис Бум-Бум Сузи Кортез. Таа е подготвена…

Сами Кедира го продолжи договорот со ЈувентусСпорт
Договор

Сами Кедира го продолжи договорот со Јувентус

Јувентус стави крај на шпекулациите околу иднината на Сами Кедира, откако фудбалерот го продолжи договорот. Во средата, Кедира ставил потпис…

Насер Ал Келаифи:Јувентус е нашиот прв конкурент во ЕвропаСпорт
Изјава

Насер Ал Келаифи:Јувентус е нашиот прв конкурент во Европа

 ПСЖ и оваа сезона има главна цел – освојување на титулата во најелитното европско клубско натпреварување, Лигата на шампионите. Парижаните…

Шкендија избори пласман во осминафиналето од Купот на МакедонијаСпорт
Браво

Шкендија избори пласман во осминафиналето од Купот на Македонија

Фудбалерите на тетовска Шкендија кои го бранат пехарот во Купот на Македонија успешно ја минаа првата пречка откако попладнево го…