Екстра

Џорџ и Амал Клуни фотографирани во Венеција

Џорџ и Амал Клуни моментално престојуваат во Венеција, каде деновиве се одржува 74. издание на најстариот филмски фестивал. Парот беше…

Серија

Погледнете го трејлерот за новата серија На Терапија

Никола Ристановски како д-р Терзиев, Јелена Јованова во улогата на Милена, Висар Вишка во улогата на Гент и Драгана Костадиновска…

Нов хит?!

Погледнете го новиот тренд – таласести усни

Мејкап ентузијастите со воодушевување го прифатија трендот на таласести веѓи, а слична трансформација сега доживеаа и усните. Необичните криви веѓи…

Занимливости

Нов тренд на обликување на веѓи го освои Инстаграм

Во сезоната што претстои пред нас сите девојки ќе носат таласести веѓи и изгледаат баш како што звучат – чудно…

Екстра

Цеца искрено за нејзиното престанување со кариерата

Цеца Ражнатовиќ е на музичката сцена веќе 29 години. За тоа време стана една од најпопуларните и најуспешните пејачки на…

Вести

Наташа Беквалац за свадбата ќе потроши 30 000 евра

После долги шпекулации Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ официјално судбинското да ќе го кажат на роденденот на Наташа, на 25…

Да или Не?

Дали Тејлор Свифт ја ископира Северина?

Тејлор Свифт ги полни светските медиуми со нејзиниот видео запис за новата песна. А додека нејзините фанови пробуваат да ја…