ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.09.2018

ОВЕН Овој ден ви носи голема ангажираност но и доста личности со кои ќе остварите интересни контакти. Можност за важна…

Шармантната девојка која владее во РусијаУбавици
Шармантна

Шармантната девојка која владее во Русија

Елмира Абразакова е девојка која потекнува од Казахстан. Таа стана позната на 18 години, кога стана Мис на Русија. Нејзиниот…

Се зголемува буџетот за плати во НБА лигатаСпорт
Интересно

Се зголемува буџетот за плати во НБА лигата

Буџетот што НБА клубовите го издвојуваат за платите на кошаркарите, во претстојната сезона ќе изнесува 101,9 милиони долари, потвдри лигата.…

Бербатов тврди дека ги знае финалистите во годинешново ЛШ финалеСпорт
Шпекулација

Бербатов тврди дека ги знае финалистите во годинешново ЛШ финале

Димитар Бербатов кој во минатото настапуваше со неколку клубови во ЛШ, тврди дека ги знае уште од сега финалистите во…

Бартомеу:заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид негативно влијае врз Ла ЛигаСпорт
Изјава

Бартомеу:заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид негативно влијае врз Ла Лига

Џосеп Марија Бартомеу, оценил дека заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид негативно влијае врз Ла Лига. Роналдо, во летниот…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.09.2018

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

Оваа пегава девојка ќе ви измами насмевката на лицетоУбавици
Секси

Оваа пегава девојка ќе ви измами насмевката на лицето

Популарната убавица од Украина, Лудмила, на својот профил на Инстаграм има повеќе од 50.000 обожаватели. Оваа дваесет и три годишна…

Андре Агаси:Групата како Ѓоковиќ, Надал и Федерер не би можел да ја победамСпорт
Изјава

Андре Агаси:Групата како Ѓоковиќ, Надал и Федерер не би можел да ја победам

Андре Агаси во изјава за Ел Паис направи споредба меѓу тенисот од негово време и овој денешниот. Погледнете како го…

Кими Раиконен прозборе за одлуката на Ферари да не ја продолжи соработкатаАвто-мото
Шокантно

Кими Раиконен прозборе за одлуката на Ферари да не ја продолжи соработката

Ферари во вторникот соопшти дека нема да го продолжи договоро со Кими Раиконен, а Финецот во екипата ќе го замени…

Един Џеко и Рома ја продолжуваат соработката до 2021 годинаСпорт
Соработка

Един Џеко и Рома ја продолжуваат соработката до 2021 година

Един Џеко и Рома ќе ја продолжат соработката. Клубот на напаѓачот му нуди договор до јуни 2021 година и функција…