Халеп овој пат подобра од Шарапова!Спорт
победа на среќа?

Халеп овој пат подобра од Шарапова!

Симона Халеп го нема заборавено поразот во првото коло на УС опен од Марија Шарапова,па овој пат со прва победа…

Перформансите на SEAT Leon Cupra RАвто-мото
убав ентериер.

Перформансите на SEAT Leon Cupra R

SEAT на Frankfurt Motor Show го претставија нивниот најнов хечбек – Leon Cupra R, кој ќе се продава во ограничено…

Скршената вдовица на Хју Хефнер го отвори своето срце!Шоу бизнис и трач
сигурно многу го сакала..

Скршената вдовица на Хју Хефнер го отвори своето срце!

31-годишната вдовица на Хју Хефнер,Кристал Хефнер,  јавно проговори за нејзиниот покоен сопруг за магазинот „Пипл“, кој почина на 91 година,…

Ферги во провокативно издание веднаш по веста за разводот!Шоу бизнис и трач
Се има свој рок на траење..

Ферги во провокативно издание веднаш по веста за разводот!

Пејачката Ферги откако соопшти деке се разведува од сопругот Џош Духамел настапи на рок фестивалот во Рио де Жанеиро каде…

Според Wall Street Journal, Samsung ќе заработи голема сума на пари од Apple и новиот iPhone X..Мобилни и технологија
Самсунг е бр.1

Според Wall Street Journal, Samsung ќе заработи голема сума на пари од Apple и новиот iPhone X..

Сите знаеме дека Samsung го снабдува Apple со OLED екраните за iPhone X, 70 долари од парче, но компанијата произведува…

Културни настани на повеќе локации во Скопје на 7 Октмоври или Бела НоќНастани
Интересна програма..

Културни настани на повеќе локации во Скопје на 7 Октмоври или Бела Ноќ

Тринаесеттото издание на манифестацијата „Бела ноќ“ годинава ќе се одржи на 7 октомври, ноќта помеѓу сабота и недела на повеќе…

Пике e спремен да се повлече од Шпанската репрезентација!Спорт
ја жртвува својата кариера

Пике e спремен да се повлече од Шпанската репрезентација!

Фудбалерот на Барселона Жерар Пике кој вчера на референдумот ја поддржа независноста на Каталонија изјави дека е подготвен да си…

„Beautiful trauma“, новата песна на ПинкМузика и филм
Ви се допаѓа ли?

„Beautiful trauma“, новата песна на Пинк

Во петокот Пинк на својот Twitter профил ја најави објавата на новата песна насловена со името „Beautiful trauma“. -Утре споделувам со вас нова…

Распаднати бракови поради нечесни бебиситерки!Шоу бизнис и трач
внимавајте со кого си фаќате работа..

Распаднати бракови поради нечесни бебиситерки!

Иако нивната примарна работа била да ги чуваат децата на овие познати мајки,  дадилките се „зближиле“ со татковците, што довело…

R.I.P Дона Арес!Шоу бизнис и трач
Лесна и земја..

R.I.P Дона Арес!

Популарната пејачката Дона Арес вчера почина во родниот град Бихаќ по долго боледување од рак во 41. година од животот.…