Марез сепак нема да е дел од Манчестер Сити!Спорт
повеќе среќа следен пат

Марез сепак нема да е дел од Манчестер Сити!

Манчестер Сити во последниот ден од јануарскиот преоден рок со сите сили се обиде да го ангажира Ријад Марез, меѓутоа…

Џим Кери е ослободен од обвиненијата за смртта на неговата поранешна девојкаШоу бизнис и трач
глупави обвиненија

Џим Кери е ослободен од обвиненијата за смртта на неговата поранешна девојка

Поранешната девојка на глумецот Џим Кери, Катрин си го одзеде животот откако се предозирала со таблети, а нејзината мајка го обвини…

Електричниот Jaguar ќе дебитира на први март со побрз полначАвто-мото
врв!

Електричниот Jaguar ќе дебитира на први март со побрз полнач

Jaguar ги објави новите детали непосредно пред премиерата на својот прв автомобил на струја, моделот I-Pace. Продукцискиот Jaguar I-Pace е…

Ѕирнете во приватниот живот на малата Блу Ајви!Шоу бизнис и трач
Дали го оправдувате ова?

Ѕирнете во приватниот живот на малата Блу Ајви!

Блу Ајви, ќерка на родителите милионерие дефинитивно е  девојчето кое ќе израсне во вистинска дива исто како нејзината мајка, бидејќи…

Instagram ќе им открива на корисниците колку пати бил посетен нивниот профилЗанимливости
токму тоа фалеше!

Instagram ќе им открива на корисниците колку пати бил посетен нивниот профил

Социјалната мрежа Instagram развива опција на апликацијата која што ќе им покажува на корисниците колку пати нивниот профил бил посетуван…

Кирстен Данст е во блажена состојба!Шоу бизнис и трач
Со среќа!

Кирстен Данст е во блажена состојба!

35 годишната глумица Кирстен Данст конечно призна дека е во блажена состојба и го очекува своето прво дете со нејзиниот…

Поп кралицата се чувствува многу осамено!Шоу бизнис и трач
axx Maдона..

Поп кралицата се чувствува многу осамено!

Поп кралицата Мадона неодамна изјави дека се чувствува многу осамено и го изјави тоа со покажување голи гради, па многу…

Како одмара Емили Ратајковски!?Шоу бизнис и трач
згодница

Како одмара Емили Ратајковски!?

Младата манекенка, а  и омилена на машката популација е дефинитвно моделот Емили Ратајковски,која со својата убавина и природни бујни атрибути…

Серена Вилијамс за првпат по 20 години е надвор од ВТА ранкинготСпорт
биче боље

Серена Вилијамс за првпат по 20 години е надвор од ВТА ранкингот

Серена Вилјамс е една од најдобрите тенисерки во историјата на тенискиот спорт, а нејзината приказна брои освоени 23 Гренд Слем,…

Пјер-Емерик Обамејанг потпиша за АрсеналСпорт
со среќа!

Пјер-Емерик Обамејанг потпиша за Арсенал

Арсенал го реализира трансферот на Пјер-Емерик Обамејанг од Борусија Дортмунд, а габонецот со лондоснкиот клуб потпишал повеќегодишен договор. Обамејанг од…