Мажите открија која боја на очи и коса најмногу ја сакаат кај женитеМода и убавина
дали се согласувате?!

Мажите открија која боја на очи и коса најмногу ја сакаат кај жените

Најновото истражување е направено на повеќе од 2000 мажи, а тие потврдија како изгледа совршената жена, а русокосите не се…

Хонда почнуваат да работат на перформансите!Авто-мото
земаа замав

Хонда почнуваат да работат на перформансите!

Шефот на Хонда Формула 1 програмата, Масаши Јамамото, најави дека јапонците почнуваат да се насочуваат кон перформанси од нивниот мотор,…

Шкриниар ја продолжи соработката со ИнтерСпорт
паднал добар договор!

Шкриниар ја продолжи соработката со Интер

Словачкиот репрезентативец, Милан Шкриниар стави потпис на нов договор со калчолигашот Интер според кој ќе остане на „Џузепе Меаца“ до…

Драгана Спасовска проговори за блискоста со Роналдињо и луксузниот животШоу бизнис и трач
таа си знае што сака

Драгана Спасовска проговори за блискоста со Роналдињо и луксузниот живот

Познатата манекенка Драгана Спасовска, која беше дел и од едно познато реалити шоу, во интервју за емисијата “Бекстејџ” отворено зборуваше…

Мадона пристигна во Тел Авив со приватен авион и 135 луѓеШоу бизнис и трач
скромно

Мадона пристигна во Тел Авив со приватен авион и 135 луѓе

Поп ѕвездата Мадона пристигнала во Тел Авив со што дефинитивно го потврдува нејзиното учество во финалето на Евровизија која ќе…

Кој може да го замени Гризман во Атлетико?Спорт
кој ли е тој?

Кој може да го замени Гризман во Атлетико?

Францускиот напаѓач, Антоан Гризман во текот на вчерашниот ден се огласи и побара да си замине од Атлетико Мадрид, поточно…

Реал им бара нови клубови на 14 играчи!Спорт
чистка!

Реал им бара нови клубови на 14 играчи!

Реал Мадрид нема по добро да ја памети актуелнава натпреварувачка сезона или поточно што побрзо сака да ја заборави, а…

Алесандра Амбросио ги собра сите погледи кога се појави во црвен, провокативен фустан!Шоу бизнис и трач
премногу заводливо!

Алесандра Амбросио ги собра сите погледи кога се појави во црвен, провокативен фустан!

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал вечерва “горел” кога по него прошетала 38-годишната манекенка Алесандра Амбросио. Убавицата од Бразил се…

HP Omen X 2S, гејминг лаптоп со два екраниМобилни и технологија
предобар!

HP Omen X 2S, гејминг лаптоп со два екрани

Во времето кога лаптопите се тенки, лесни и моќни, тешко е да се понуди нешто ново и така одреден модел…

Храна која можете да ја јадете навечер, без да се здебелитеЗдравје и Фитнес
вистина!

Храна која можете да ја јадете навечер, без да се здебелите

Без оглед на тоа колку внимавате што јадете, се случува некогаш навечер да огладнете, а дефинитивно не е препорачливо навечер…