Марко Јариќ ужива на плажа со згодна женскаШоу бизнис и трач
Секој по својот пат..

Марко Јариќ ужива на плажа со згодна женска

По посетата на Адријана Лима во Будва во полн состав на семејството како некогаш помислевме дека ќе дојде до помирување со…

Две нови “Хари Потер” книги пристигнуваат во октомври!Занимливости
Едвај чекаме да стигнат и кај нас!

Две нови “Хари Потер” книги пристигнуваат во октомври!

За сите фанови на Хари Потер ова е преубава вест која ќе ве расплаче од возбуда, односно веста за новите…

Емили Ратајковски во мини бикини на плажа! (ФОТО)Шоу бизнис и трач
Неодолива..

Емили Ратајковски во мини бикини на плажа! (ФОТО)

Реткост е за атрактивни и познати личности да се појавуваат во експериментални и минијатурни бикини на локалните плажи – но…

Погледнете го новото Audi A7 2018Авто-мото
Брзо и бесно!

Погледнете го новото Audi A7 2018

Audi A7 ќе биде подновен во неговото издание за 2018, а втората генерација на овој модел ќе се појави на…

Ким Кардашијан претера со разголениот стајлингШоу бизнис и трач
Прилично невкусно..

Ким Кардашијан претера со разголениот стајлинг

Ким Кардашијан,како и многу популарни личности некогаш знаат да претераат и да откријат повеќе од тоа што треба од нив,…

KFC и Huawei го презентираа својот прв заеднички паметен телефонМобилни и технологија
Интересна замисла..

KFC и Huawei го презентираа својот прв заеднички паметен телефон

Компанијата Kentucky Fried Chicken потпиша договор со кинескиот технолошки гигант Huawei и на пазарот двете компании го пласираа нивниот прв заеднички паметен телефон по…

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”Настани
Ќе биде добра забава!

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”

Пијанистот Седрик Анриот, еден од најпознатите француски и светски џез музичари, на 28 јули својот имагинативен звук ќе го сподели…

Дали Серж Орие ќе облече дрес на Манчестер Јунајтед?Спорт
Генијалниот ум на Мурињо!

Дали Серж Орие ќе облече дрес на Манчестер Јунајтед?

Можните трансфери на Иван Перишиќ и Фабињо во Манчестер Јунајтед ќе почекаат бидејќи утрово се појави информација за новаможна аквизација на…

Ролс Ројс го најави новиот Фантом!Авто-мото
Врвно достигнување..

Ролс Ројс го најави новиот Фантом!

Ролс Ројс ја објави првата службена фотографија во пресрет на претставувањето на новиот Фантом кој својата премиера ќе ја има…

Матија Де Шиљо ќе носи дрес на Јувентус!Спорт
Одлично засилување!

Матија Де Шиљо ќе носи дрес на Јувентус!

Јувентус денес и официјално го претстави своето најново засилување – од екипата на Милан пристигна Матија Де Шиљо. Дефанзивецот на…