Хурем со сосема нов изглед, непрепознатлива на Канскиот фестивал!Шоу бизнис и трач
убава е секогаш

Хурем со сосема нов изглед, непрепознатлива на Канскиот фестивал!

Турската актерка Меријем Узерли, попозната и како Хурем од серијата “Сулејман Величествениот”, е една од почесните гостинки на Канскиот фестивал.…

Славниот пар по втор пат станаа родители!Шоу бизнис и трач
нека е живо и здраво

Славниот пар по втор пат станаа родители!

Криси Тајген, убавата американска манекенка открила дека пристигнал најмладиот член на нивното семејството. Манекенката која е во брак со пејачот…

Ново на пазарот, Nokia X6!Мобилни и технологија
вреди за парите!

Ново на пазарот, Nokia X6!

Компанијата HMD Global официјално го претстави својот нов паметен телефон Nokia X6, прв модел од освежената X-серија, од средниот сегменти…

Што мисли Мурињо за Роналдо и неговата игра во Реал Мадрид?!Спорт
би биле одличен тим!

Што мисли Мурињо за Роналдо и неговата игра во Реал Мадрид?!

Португалскиот стручњак, Жозе Мурињо имаше можност да соработува со Кристијано Роналдо и во неколку наврати има порачано дека големата ѕвезда…

Honor 10 е новитет со одлични перфроманси и солидна цена!Мобилни и технологија
одличен дизајн!

Honor 10 е новитет со одлични перфроманси и солидна цена!

Компанијата Huawei соопшти дека новиот модел на нивниот „подбренд“ Honor е достапен на глобалниот пазар, а многумина Honor 10 го…

Емилија Кларк, права стилска заводница на премиерата на новиот филм!Шоу бизнис и трач
одличен избор

Емилија Кларк, права стилска заводница на премиерата на новиот филм!

Мајката на змејови во серијата “Game of Thrones”,актерката Емилија Кларк, се појавува во новиот филм наречен “Solo: A Star Wars…

Манчестер Сити ова лето нема да троши многу пари на нови играчи!Спорт
Тој знае најдобро

Манчестер Сити ова лето нема да троши многу пари на нови играчи!

Манчестер Сити е клуб кој што е меѓу финансиски најмоќните клубови на светот, а „Граѓаните“ во изминатите години трошеа вртоглави…

Заработувачката на Amazon од основањето до денес е еднаква на тримесечниот профит на  Apple!Мобилни и технологија
затоа се гиганти!

Заработувачката на Amazon од основањето до денес е еднаква на тримесечниот профит на Apple!

Од основањето на компанијата, до денес Amazon има остварено профит помал од 10 милијарди долари, додека Apple само во последниот…

Хонда ја подготвува NSX Type R, поекстремна верзија на NSX!?Авто-мото
моќна машина!

Хонда ја подготвува NSX Type R, поекстремна верзија на NSX!?

Јапонските медиуми споделија информација дека челниците на Хонда размислуваат за производство на уште поектремна верзија на суперавтомобилот NSX. Шпекулациите на…

Атлетико ја освои третата титула во Лига ЕвропаСпорт
нека им е со среќа!

Атлетико ја освои третата титула во Лига Европа

Екипата на Атлетико Мадрид со лесна победа од 3:0 против Олимпик Марсеј ја освои третата титула во Лига Европа во…