Кајли ги излуде фановите и позираше гола под огромна шапкаШоу бизнис и трач
доста храбро

Кајли ги излуде фановите и позираше гола под огромна шапка

Дваесет и едногодишната милијардерка Кајли Џенер на „Инстаграм“ покажа премногу. Таа летува на тајна локација со својата ќерка Сторми и…

Де Лихт утре потпишува за ЈувентусСпорт
убаво си платиле

Де Лихт утре потпишува за Јувентус

Репрезентативецот на Холандија, Матијас де Лихт утре треба да ги помине медицинските прегледи и да стави потпис на договорот со…

Новиот дом на Ѓоковиќ во Мајами чини 6,7 милиони долариШоу бизнис и трач
предобро

Новиот дом на Ѓоковиќ во Мајами чини 6,7 милиони долари

И пред да инкасира 2,9 милиони долари во џебот, колку што освои со победата во Вимблдон, Новак Ѓоковиќ си купил…

Алесандра Амбросио со нови фотографии во бикини ги “запали“ фановитеУбавици
Ви се допаѓа ли?

Алесандра Амбросио со нови фотографии во бикини ги “запали“ фановите

Бразилската убавица ова лето одлучила да ужива на грчкиот остров Миконос, па веднаш ги “почестила“ своите фанови со сексапилни фотографии.…

Новиот 007 агент е жена со Афроамериканско потеклоМузика и филм
дали е достојна замена?

Новиот 007 агент е жена со Афроамериканско потекло

Како што изјавија од странските медиуми, Даниел Крејг би требало да го наследи британската актерка Лашана Линч (31). Веќе со…

Џејсон Статам оди во втор план, дефинитивно неговата понежна половина е “мамец“ за погледиШоу бизнис и трач
Презгодна!

Џејсон Статам оди во втор план, дефинитивно неговата понежна половина е “мамец“ за погледи

Фустанот со длабок шлиц и провиден материјал бил вистински “мамец“ за погледи. Роси Хантингтон Вајтли го привлекла целото внимание на…

Ајфон има промени и останува без тоа по што е најпрепознатлив?!Мобилни и технологија
секојдневни промени

Ајфон има промени и останува без тоа по што е најпрепознатлив?!

Најновите генерации на Ајфон, односно од моделот „Х“ до денешните модели, можеби и се најпрепознатливи по својот “Notch” кој набрзо…

Леден коктел од кафе!Занимливости
Идеален е за започнување на денот или пак за после работа

Леден коктел од кафе!

Овој напиток ќе ве освежи на најдобар можен начин. Освен што разладува, ќе ви обезбеди доволна доза кофеин, а со…

Ѓоковиќ ја прифати поканата на Заев и ќе дојде во МакедонијаСпорт
Со нетрпение го очекуваме..

Ѓоковиќ ја прифати поканата на Заев и ќе дојде во Македонија

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ја прифати поканата на македонскиот премиер Зоран Заев да ја посети нашата земја. На…

Де Лихт го напушта Ајакс!Спорт
се знаеше тоа

Де Лихт го напушта Ајакс!

Младиот холандски фудбалер после одличната сезона во Ајакс доби неколку понуди од најголемите европски клубови, а на крајот се одлучи…