Први фотографии од малиот принц на Кејт и ВилијамШоу бизнис и трач
СЛАДОК!

Први фотографии од малиот принц на Кејт и Вилијам

Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон го претставија малиот принц пред светот со први официјални фотки. На сликите е поспаниот…

„Парни ваљак“ бараат замена за АкиМузика и филм
НЕ СЕ НАОЃА ТАКА ЛЕСНО

„Парни ваљак“ бараат замена за Аки

Рок групата „Парни ваљак“ бараат привремена замена за својот легендарен пејач Аки Рахимовски, кој заздравува од мозочен удар. Тие не…

Подигната тужба против Сара Џесика Паркер!?Шоу бизнис и трач
НЕДОРАЗБИРАЊА...

Подигната тужба против Сара Џесика Паркер!?

Сара Џесика Паркер се занимава  со тужба подигната против неа токму во периодот кога е премиерата на нејзиниот нов филм…

Алесандра Амброзио позира во костими за капење LASCANAМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е!

Алесандра Амброзио позира во костими за капење LASCANA

Популарната германска марка за долна облека и костими за капење, LASCANA, ја претстави новата колекција за пролет/лето 2018.   Главно…

Мишел Фајфер се враќа на сценатаМузика и филм

Мишел Фајфер се враќа на сцената

Холивудската актерка Мишел Фајфер некое време се дистанцира од филмскиот свет, но се врати со неколку одлични улоги. Со оглед…

Кејтлин Џенер се жени со 47 годишната, помала девојка!?Шоу бизнис и трач
ШОКИРАНИ СМЕ!

Кејтлин Џенер се жени со 47 годишната, помала девојка!?

68-годишниот Кејтлин Џенер, според извештаите на странските медиуми, се верила со својата девојка, 21-годишниот трансроден модел, Софија Хатчинс. Иако долго…

Новиот Ford Focus ќе биде кросоверАвто-мото

Новиот Ford Focus ќе биде кросовер

Новата генерација на Ford Focus беше претставена пред помалку од еден месец, а сега американскиот производител покажа и една од…

Работи што не сте ги знаеле за Ед Ширан…Музика и филм
СЕГА ГИ ДОЗНАВМЕ!

Работи што не сте ги знаеле за Ед Ширан…

Ед Ширан е еден од најплодните и најуспешни автори и музичари од новата генерација. Неодамна излезе и документарен филм насловен…

Дуа Липа е дел од модната кампања на Patrizia PepeМода и убавина
ПРЕЗГОДНА Е!

Дуа Липа е дел од модната кампања на Patrizia Pepe

Дуа Липа минатата година стана заштитно лице на Patrizia Pepe, а сега ја продолжува модната соработка за кампањата пролет/лето 2018.…

Пристигнува нова генерација на чоколадаЗдравје и Фитнес
ВКУСНО!

Пристигнува нова генерација на чоколада

Се појави нова генерација на чоколадо, направено од зрнца на какaо руби. Има розева боја која не е вештачки создадена,…