Цеца го прослави роденденот без градник и гаќичкиШоу бизнис и трач

Цеца го прослави роденденот без градник и гаќички

Цеца Ражнатовиќ вчера го прослави својот 45 роденден во друштво на најблиските пријатели. Цена инаку беше облечена во сексапилен фустан…

Ирина Шајк со нова кратка фризураМода и убавина
ГОЛЕМА ПРОМЕНА

Ирина Шајк со нова кратка фризура

Ирина Шајк ги изненади своите фанови со нов изглед. Популарната Русинка се појави во Милано со кратка фризура со шишки.…

Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на свадбата на внуката на принцезата ДијанаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНИ!

Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на свадбата на внуката на принцезата Дијана

Меган Маркл и принцот Хари беа гости на свадбата на неговата братучеда Селија МекКоркодејл.Војвотката и војводата на Сасекс пристигнаа на…

Моника Белучи и Наоми Кембел дефилираа на машката ревија на Долче и ГабанаМода и убавина
НЕЗАМЕНЛИВИ СЕ

Моника Белучи и Наоми Кембел дефилираа на машката ревија на Долче и Габана

Доменико Долче и Стефано Габана ја презентираа својата најнова машка колекција со ревија во Милано.Ѕвезди на модното шоу беа Моника…

Се појавија фотографии од новиот Audi A1Авто-мото
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ СМЕ!

Се појавија фотографии од новиот Audi A1

Најавувајќи го, но не објавувајќи воопшто кога Audi A1 ќе биде претставен, Германците сакаа да ја задржат атмосферата на работ…

iOS 12 ќе ги блокира алатките за хакирање на IphoneМобилни и технологија

iOS 12 ќе ги блокира алатките за хакирање на Iphone

Apple соопшти дека трајно ќе ги блокира хакерските алатки кои се користат од страна на институциите кои се надлежни за…

Жељко Јоксимовиќ купува куќа од 3 милиони евраШоу бизнис и трач
СЕГА ИМА ГОЛЕМО СЕМЕЈСТВО

Жељко Јоксимовиќ купува куќа од 3 милиони евра

Жељко и Јована Јоксимовиќ со години живеат во раскошен стан во луксузен комплекс од неколку згради. Зградата во која живеат е една од…

Јелена Карлеуша искрено проговори за бракот со Душко ТошиќШоу бизнис и трач

Јелена Карлеуша искрено проговори за бракот со Душко Тошиќ

Познатата српска пејачка Јелена Карлеуша во интервјуто за познат српски медиум искрено проговори за бракот со фудбалерот Душко Тошиќ, откривајќи детали од…

Ник Џонас и Пријанка Чопра се новиот славен парШоу бизнис и трач

Ник Џонас и Пријанка Чопра се новиот славен пар

Ник Џонас и Пријанка Чопра не ја кријат својата врска. 25-годишниот пејач и 35-годишната актерка деновиве поминуваат многу време заедно,…

Новиот Ford Mustang Shelby GT350Авто-мото
МОЌНО!

Новиот Ford Mustang Shelby GT350

„Ford“ го подобри моделот „Mustang Shelby GT350“ зa 2019-та, a во центарот на вниманието беа аеродинамиката, шасијата, суспензијата и гумите.…