Џиџи Хадид и Томи Хилфигер со нова колекцијаМода и убавина
ЗАБАВНО И МОДЕРНО!

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер со нова колекција

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер продолжува да соработуваат. По неколку колекции кои инстантно станаа хит, 22-годишниот модел и 66-годишниот дизајнер…

Кетрин на вечера во кралската палата во ОслоМода и убавина
КРАЛСКА УБАВИНА

Кетрин на вечера во кралската палата во Осло

Како специјални гости на свеченост во кралската палата во Осло,Норвешка беа војводката Кетрин и принцот Вилијам. Парот беше поканет на…

Кристијан Јованов навреден од Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач
ШОУБИЗНИС

Кристијан Јованов навреден од Јелена Карлеуша

Само за да биде во центарот на вниманието Јелена Карлеуша мора да измисли нешто и покрај тоа што се е…

Крај на најстабилниот брак во Холивуд!Шоу бизнис и трач

Крај на најстабилниот брак во Холивуд!

Славниот пар кој беше 20 години во брак веќе не живее заедно и се подготвува на поделба на имотот вреден…

Царството на сирењето и чоколадото,градот ЦирихЗанимливости
УБАВИНИ

Царството на сирењето и чоколадото,градот Цирих

Цирих во зима се претвара во магија, па овој динамичен град ќе Ви понуди сè што Ви е потребно. Цирих…

Претставен Samsung Galaxy A8 (2018)Мобилни и технологија
БРАВО

Претставен Samsung Galaxy A8 (2018)

Поголем „бесконечен“ екран (5,6 инчи), двојна камера со оптичка стабилизација на дигитални фотографии и видеа и IP68 oтпорност на вода…

Оваа Македонка е дел од „ѕвездениот“ тим на Star TrekМузика и филм
ГОРДИ СМЕ НА НЕА

Оваа Македонка е дел од „ѕвездениот“ тим на Star Trek

Никој нема слушнато за Александра Кочоска, но тоа не го оспорува фактот дека таа е успешна Македонка во Холивуд. 30-годишна…

Љубовен „бродолом“ за три хороскопски знаци во февруариХороскоп

Љубовен „бродолом“ за три хороскопски знаци во февруари

Скршеното срце е една од оние работи во животот низ кои треба да поминеме за да го започнаеме чувството на…

Кетрин Хејгл како Меган Маркле во „Костуми“Музика и филм

Кетрин Хејгл како Меган Маркле во „Костуми“

Кетрин Хејгл ја доби главната улога во осмата сезона на серијата „Suits“ откако Меган Маркле и нејзиниот пријател од екранот,…

Колку ќе чини венчавката на принцот Хари и Меган Маркле?Живот
ГЛАМУРОЗНО КАКО И СЕКОГАШ

Колку ќе чини венчавката на принцот Хари и Меган Маркле?

Долго очекуваната венчавка на британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркле веќе оддамна се знае каде ќе биде одржана.Но,…