Невестинскиот стајлинг на Меган МарклШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНИ ДЕТАЛИ

Невестинскиот стајлинг на Меган Маркл

Убавата невеста носеше едноставна венчаница со чисти линии дизајнирана од Клер Вејт Келер, која од неодамна е на чело на…

Меланија Трамп се врати во Белата куќа после операцијаШоу бизнис и трач

Меланија Трамп се врати во Белата куќа после операција

Првата дама на САД, Меланија Трамп се врати во Белата куќа после престој во волница поради операција на бубрезите. Белата…

И Амал со Џорџ Клуни присуствуваа на кралската свадбаШоу бизнис и трач
СОВРШЕНИ

И Амал со Џорџ Клуни присуствуваа на кралската свадба

Амал и Џорџ Клуни присуствува на склучувањето на бракот помеѓу Меган Маркл и принцот Хари. 40-годишната адвокатка и активистка изгледаше…

Како изгледа свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл?Шоу бизнис и трач
СИГУРНО Е МНОГУ ВКУСНА

Како изгледа свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл?

Кенсингтонската палата објави фотографија од свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл. Тортата ќе биде послужена на вечерната прослава.…

Викторија и Дејвид Бекам на кралската свадбаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНИ

Викторија и Дејвид Бекам на кралската свадба

Викторија и Дејвид Бекам беа поканети на кралската свадба. Парот, кој присуствуваше и на свадбата на принцот Вилијам и војвотката…

Емили Ратајковски повторно со провокативни фотографииШоу бизнис и трач
ПРЕЗГОДНА Е!

Емили Ратајковски повторно со провокативни фотографии

Кога станува збор за разголувањето и провокативното позирање на социјалните мрежи, 26-годишната Емили Ратајковски слободно можеме да ја вброиме во…

OnePlus 6 и официјално претставен на јавностаМобилни и технологија

OnePlus 6 и официјално претставен на јавноста

ОnePlus го претставија официјално својот нов предводник на смартфон пазарот, кој се одликува со елегантен дизајн, исечен дисплеј со сооднос…

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтаротШоу бизнис и трач
ЧЕКАМЕ СО НЕТРПЕНИЕ

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари,…

Серена Вилијамс искрена за својот бракШоу бизнис и трач

Серена Вилијамс искрена за својот брак

Серена Вилијамс одлучи да го посвети својот живот на тениска кариера, но потоа се вљуби и се се промени. Нејзината…

Алесандра Амбросио освојува во розова креацијаШоу бизнис и трач
ПРЕЗГОДНА Е!

Алесандра Амбросио освојува во розова креација

Во рамките на Канскиот филмски фестивал,се одржа хуманитарна гала на amfAR (Американската фондација за истражување на сидата). Познатите модели и…