Мудрости препознатливи за родените во знакот Лав

Луѓето кои се родени во знакот Лав ќе се препознаат во следните цитати: Подобро е да се живее еден ден…

Топ 20 фудбалски трансфери во јануарскиот преоден рок

Клубовите од Премиерлигата и овој пат дадоа најмногу пари за нови фудбалери во своите клубови.Најскапиот играч го купи Барселона. Немаше…

ХОЛИВУДСКИ ГЛАМУР!

Анџелина Џоли на прием кај Брижит Макрон во Париз

Холивудската актерка Анџелина Џоли активно ја користи секоја минута во Париз, мешајќи бизнис и задоволство. Откако со своите деца уживаше во…

Славната старлета светот го освои со огромниот задник

Амбер Роуз беше вистинска модна икона, но кога почна да покажува премногу сите се заситија од нејзиниот изглед. Како што…

Трите работи кои се забранети во цртаните филмови на Disney

Некои филмови на “Disney” содржат сцени како заговорот за убиство меѓу Скар и хиените во: „The Lion King“ или ловецот…

Како мали деца!

(ВИДЕО) Хилари Клинтон читаше книга против Трамп на Греми

За време на одржувањето на Греми наградите Хилари Клинтон доби една од најгласните реакции,а еве и зошто. Клинтон се појави…