БРАВО

Претставен Samsung Galaxy A8 (2018)

Поголем „бесконечен“ екран (5,6 инчи), двојна камера со оптичка стабилизација на дигитални фотографии и видеа и IP68 oтпорност на вода…

ГОРДИ СМЕ НА НЕА

Оваа Македонка е дел од „ѕвездениот“ тим на Star Trek

Никој нема слушнато за Александра Кочоска, но тоа не го оспорува фактот дека таа е успешна Македонка во Холивуд. 30-годишна…

Љубовен „бродолом“ за три хороскопски знаци во февруари

Скршеното срце е една од оние работи во животот низ кои треба да поминеме за да го започнаеме чувството на…

Кетрин Хејгл како Меган Маркле во „Костуми“

Кетрин Хејгл ја доби главната улога во осмата сезона на серијата „Suits“ откако Меган Маркле и нејзиниот пријател од екранот,…

ГЛАМУРОЗНО КАКО И СЕКОГАШ

Колку ќе чини венчавката на принцот Хари и Меган Маркле?

Долго очекуваната венчавка на британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркле веќе оддамна се знае каде ќе биде одржана.Но,…

САМО НАПРЕД НОЛЕ!

Опериран Новак Ѓоковиќ !?

Според швајцарски Blick,Новак Ѓоковиќ го оперирал лактот со кој имаше големи проблеми. Швајцарците наведуваат дека српскиот тенисер е опериран во…

ОДЛИЧНО

И Македонија во првото полуфинале на Евровизија

Оваа година „Евровизија 2018“ ќе се одржува во Лисабон, Португалија.Македонскиот претставник ќе пее на првата полуфинална вечер на 8-ми мај,…

НЕ Е НАЈУБАВ АМА ...

Кој е најгрдиот Џејмс Бонд ?

Има топчест нос,тенки усни,широко лице!Даниел Крег е најгрдиот Џејмс Бонд во историјата на филмовите за агентот 007, покажува тестот за…

Вака изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцна

Оваа година навршуваат 40 години од првото прикажување на еден од најромантичните филмови на сите времиња – „Брилијантин“. Џон Траволта…

Audi со нови планови за 2018 година

Audi откри какви модели ќе претстави за овие 11 месеци, во 2018 година. Два од нив се веќе познати –…