СУПЕР!

Ќе се снима анимиран филм со „Super Mario“

Истото студио кое ги сними хитовите „Despicable Me“ и „Minions“ ќе снима долгометражен анимиран филм за Супер Марио.Јапонската компанија Nintendo…

СЕНЗАЦИОНАЛНО И ГЛАМУРОЗНО!

Џенифер Лопез во осум костими за концерт

Латино пејачката изведуваше хит по хит, ја одбележа годишнината со Алекс Родригез, премиерно изведе нова песна, му оддаде почит на…

ПАМЕТНО

Како повеќе да се сака понеделник?

Забавата и слободното време ви се ограничуваат, а работните обврски ви грабаат огромен дел од денот. Понеделникот секогаш доаѓа, не…

БРАВО

iPhone кој чини 160 долари!?

Се произведе смартфон кој потсетува на новиот iPhone X на Apple, но неговата цена е далеку помала од онаа на…

Нов модел на BMW на удар на еколошките стандарди

БМВ ќе мораат да прекинат со производството на моделот M550i xDrive! После веста дека BMW е принуден да прекине со производство…

ЗАБАВНО И МОДЕРНО!

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер со нова колекција

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер продолжува да соработуваат. По неколку колекции кои инстантно станаа хит, 22-годишниот модел и 66-годишниот дизајнер…

КРАЛСКА УБАВИНА

Кетрин на вечера во кралската палата во Осло

Како специјални гости на свеченост во кралската палата во Осло,Норвешка беа војводката Кетрин и принцот Вилијам. Парот беше поканет на…

ШОУБИЗНИС

Кристијан Јованов навреден од Јелена Карлеуша

Само за да биде во центарот на вниманието Јелена Карлеуша мора да измисли нешто и покрај тоа што се е…

Крај на најстабилниот брак во Холивуд!

Славниот пар кој беше 20 години во брак веќе не живее заедно и се подготвува на поделба на имотот вреден…

УБАВИНИ

Царството на сирењето и чоколадото,градот Цирих

Цирих во зима се претвара во магија, па овој динамичен град ќе Ви понуди сè што Ви е потребно. Цирих…