ОДЛИЧНО

Електричната иднина на Porshe осигурана со шест милијарди

Porsche во развој на електричните автомобили до 2022 година ќе инвестира 6 милијарди евра. За развојот на сериската верзија на…

БРАВО!

Ќерката на Бијонсе има свој личен стилист, готвач и обезбедување

Ќерката на поп-дивата Бијонсе и раперот Џеј-Зи, шестгодишната Блу Ајви Картер ги има сите предуслови и самата да стане ѕвезда,…

НОВ НУТРИЦИОНИСТИЧКИ СОВЕТ!

Подобро да појадувате пица отколку житарки!

Челси Ејмер, нутриционистка од Њујорк истакнува дека “едно парче пица содржи повеќе маснотии, но значајно помалку шеќери од поголемиот дел…

СЕКОГАШ ПРОВОКАТИВНА!

Моника Белучи објави фотографија како од мајка родена!

Со својата убавина нема кого нема освоено, а некои од нејзините фотографии едноставно оставаат без здив. Прекрасната Моника Белучи пред…

ДАМА ВО ЦРВЕНО

Грациозната Моника Белучи одушеви во Париз

Моника Белучи се вбројува во најубавите жени во светот. 53-годишната Италијанка блесна во црвено издание на церемонија за доделувањето на наградите Лимиер…

БРАВО ЗА ИДЕАТА

Трка по долна облека во Белград!

Под името “Белградски гарнитури” на Кејот Дунав, во организација на Белградски трки клуб, во Белград се одржа трка по долна…

БАШ Е ШИК

Меланија Трамп во три модерни стајлинзи

Каде и да се појават Меланија и Доналд Трамп се во центарот на вниманието. И покрај шпекулирањата околу неговото неверство…

ИНТЕРЕСНО !

Можно е продолжение на “Friends”!?

Во јавноста  се шпекулира за повторно снимање на серијата “Пријатели”, па дури и во форма на филм. Неодамна објавениот трејлер…

БРАВО

Нови достапни модели на Nissan

Nissan и нејзиниот кинески партнер Dongfeng Group најавија развој на 20 модели на електрични возила. Овој план е дел од…

ЧУДНИ ПРАВИЛА

Кејт морала да руча во капут! – Бизарно кралско правило

Кејт Мидлтон на ручек дошла во долг капут, кое го потпишува италијанскиот дизајнерски двоец Dolce&Gabbana… Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг,…