Аки Рахимовски доживеал мозочен удар – откажани се сите концерти на Парни ВаљакМузика и филм

Аки Рахимовски доживеал мозочен удар – откажани се сите концерти на Парни Ваљак

Пејачот на “Парни Ваљак” Аки Рахимовски доживеал мозочен удар и сите концерти на популарниот бенд се откажани. Објавено е на…

Кетрин Зета Џонс на шоуто на Долче и Габана се појави со ќерка иШоу бизнис и трач
КАКВА МАЈКА ТАКВА ЌЕРКА

Кетрин Зета Џонс на шоуто на Долче и Габана се појави со ќерка и

Доменико Долче и Стефано Габана синоќа приредија моден спектакл во Метрополитен опера во Њујорк. Меѓу бројните гости беше и Кетрин…

Хамилтон изненаден од брзината на ФерариСпорт

Хамилтон изненаден од брзината на Ферари

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон ја посочи силната страна во претставувањето на Ферари при вчерашниот двоен триумф на…

Карлеуша со нов стајлинг во ТурцијаШоу бизнис и трач

Карлеуша со нов стајлинг во Турција

Јелена Карлеша често се облекува провокативно, но добро знаеме дека во приватниот живот сака и доста “лежерна” облека. На нејзиниот…

Крис Џенер бесна на Кајли!?Шоу бизнис и трач
И ПРОПАДНАА ПЛАНОВИТЕ

Крис Џенер бесна на Кајли!?

Веднаш по раѓањето на наследничката на Кајли Џенер, Сторм Даниелс, познатата мама Крис, наводно била премногу лута што името на…

Ријана во мини Версаче се забавува со слатката внука во МиланоШоу бизнис и трач
ЛУДА ЗАБАВА

Ријана во мини Версаче се забавува со слатката внука во Милано

Ријана реди успеси со својот мејкап бренд Fenty Beauty и континуирано го проширува портфолиото на шминки. Музичката ѕвезда присуствуваше на…

Бред Пит има нова девојка!Шоу бизнис и трач
НОРМАЛНО...

Бред Пит има нова девојка!

Пред две години, Бред Пит и Анџелина Џоли го завршија својот брак, а медиумите го поврзаа познатиот холивудски актер со…

Двејн Џонсон нема да се појави во „Брзи и бесни 9“Музика и филм

Двејн Џонсон нема да се појави во „Брзи и бесни 9“

Актерот Двејн Џонсон изјави дека „не е сосем сигурен“ дали ќе се врати во деветтиот филм од серијалот „Брзи и…

Во блиска иднина iPhone нема да треба да се допираМобилни и технологија

Во блиска иднина iPhone нема да треба да се допира

Две технологии кои би можеле да означат пресвртница во тоа како „iPhone“ би изгледал и како би се користел, најверојатно…

Ана Бебиќ од Операција триумф проговори за бременостаШоу бизнис и трач

Ана Бебиќ од Операција триумф проговори за бременоста

Убавата пејачка Ана Бебиќ, која се прослави со шоуто Операција триумф, иако ужива во бракот има потешкотии во бременоста. Ана…