50-годишниот Даниел Крег и Рејчел Вајс го очекуваат првото заедничко детеШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

50-годишниот Даниел Крег и Рејчел Вајс го очекуваат првото заедничко дете

Даниел Крег и Рејчел Вајс имаат за што да се радуваат. 50-годишниот актер, познат по улогата на Џејмс Бонд, и…

Џенифер Лопез во креација од сопругата на Харис ЏиновиќШоу бизнис и трач
КОГА УБАВО И СТОЈАТ...

Џенифер Лопез во креација од сопругата на Харис Џиновиќ

Џенифер Лопез е голем обожавател на модните дела на Мелина Џиновиќ.48-годишната пејачка повторно блесна во креација од брендот Hamel, зад…

Магазинот „Пипл“ ја прогалси Пинк за најубава жена за 2018 годинаМузика и филм
НАВИСТИНА Е ПРЕКРАСНА

Магазинот „Пипл“ ја прогалси Пинк за најубава жена за 2018 година

Магазинот „Пипл“ оваа година, меѓу бројни славни убавици, ја прогласи пејачката Пинк за најубава жена во светот за 2018 година.…

5 правила за вистински господин како Том ФордМода и убавина
ДА НАУЧИМЕ НЕШТО...

5 правила за вистински господин како Том Форд

Досега доста имаме пишувано за златните совети на Том Форд за машкиот моден стил, а денеска ќе ви ги предложиме неговите…

Адријана Лима атрактивна на снимање на реклама за MaybellineМода и убавина
УБАВИЦА!

Адријана Лима атрактивна на снимање на реклама за Maybelline

Адријана Лима привлече големо внимание во Њујорк, снимајќи реклама за Maybelline. Синоокиот модел ги истакна усните со силен црвен кармин…

Меланија Трамп феноменална во совршен летен фустанШоу бизнис и трач
ВИСТИНСКА ДАМА!

Меланија Трамп феноменална во совршен летен фустан

Меланија и Доналд Трамп се сретнаа со јапонскиот премиер Шинзо Абе и неговата сопруга Аки во Палм Бич, Флорида.Двајцата лидери…

Меган Маркл и принцот Хари на форум на млади во ЛондонШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНИ!

Меган Маркл и принцот Хари на форум на млади во Лондон

Меган Маркл и принцот Хари беа на средба со делегати на Commonwealth Youth Forum (Форум на млади од Комонвелтот) во…

Објавени нови фотографии од повредите на Наташа Беквалац по нападот на сопруготШоу бизнис и трач
БЕЗ КОМЕНТАР...

Објавени нови фотографии од повредите на Наташа Беквалац по нападот на сопругот

Наташа Беквалац минува низ пеколен период. 37-годишната српска пејачка беше брутално претепана од сопругот Лука Лазукиќ, само месец и половина…

Клои Кардашијан доживеала нервен слом по породувањетоШоу бизнис и трач

Клои Кардашијан доживеала нервен слом по породувањето

Неколку дена откако го родила своето прво дете, по прељубничкиот скандал поради нејзиното момче и татко на ќерката Тру, Тристан…

Мишел Левин го има најдобриот задник во фитнес светотЗдравје и Фитнес
НЕМА ДА ОДРЕКУВАМЕ...

Мишел Левин го има најдобриот задник во фитнес светот

Ја нарекуваат “The Body”, а милиони ширум светот и завидуваат на нејзиниот задник кој го довела до совршенство. Мишел Левин…