Викторија Бекам со синот Бруклин на галата на Елтон ЏонШоу бизнис и трач
МАЈКА И СИН

Викторија Бекам со синот Бруклин на галата на Елтон Џон

Викторија и Бруклин Бекам ја поддржаа хуманитарната гала на Елтон Џон, организирана од неговата фондација за собирање на средства за…

Ново спортско купе „Aston Martin DBS Superleggera“Авто-мото

Ново спортско купе „Aston Martin DBS Superleggera“

Фотографии и информации за новото спортско купе „Aston Martin DBS Superleggera“ беа објавени пред официјалната премиера на моделот, кој се…

Ќерката на Џенифер Лопез издава книгаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Ќерката на Џенифер Лопез издава книга

Ќерката на Џенифер Лопез очигледно го наследила нејзиниот уметнички талент и бизнис талент. 10-годишната Ема моментално преговара со различни издавачи…

Во луксузниот дом на дизајнерот Карл Лагерфелд#Убав живот
ВРЕДИ ЗА СИТЕ 10 МИЛИОНИ ЕВРА

Во луксузниот дом на дизајнерот Карл Лагерфелд

Карл Лагерфелд го објави за продажба својот дом во Хамбург, Германија. Луксузната вила на врвниот дизајнер, кој стои на чело…

Бела Хадид блесна во златен фустан од ВерсачеМода и убавина
ВИСТИНСКА УБАВИЦА

Бела Хадид блесна во златен фустан од Версаче

Како бренд амбасадор на Bulgari, Бела Хадид не ги пропушта промотивните настани на луксузниот бренд. 21-годишниот модел се појави на…

Колку чинат модните изгледи на Меган Маркл???Мода и убавина
ХМММ...

Колку чинат модните изгледи на Меган Маркл???

Војвотката на Сасекс официјално е член на кралското семејство. По нејзината венчавка, се појави во јавноста само петпати, јавноста изгледа…

Емили Ратајковски во трендовски точкаст костим за капењеМода и убавина
ПОВТОРНО...

Емили Ратајковски во трендовски точкаст костим за капење

27-годишната манекенка и глумица Емили Ратајковски позира во купатило, облечена во трендовски костим за капење. Едноделниот син костим со точкаст…

Кајли Џенер ни покажува како се шминка за „Вог“Мода и убавина
МЕЈКАП ТУТОРИЈАЛ

Кајли Џенер ни покажува како се шминка за „Вог“

Кајли Џенер изгради козметичка империја со „Kylie Cosmetics“ и постојано ја надградува со нови и нови палети и производи. Ѕвездата…

Анџелина Џоли-елеганција на церемонија во ЛондонМода и убавина
КАКО ШТО И ДОЛИКУВА

Анџелина Џоли-елеганција на церемонија во Лондон

Анџелина Џоли присуствуваше на церемонија во катедралата Свети Павле во Лондон. 43-годишната актерка мамеше воздишки во беспрекорно издание. Холивудската ѕвезда носеше елегантен…

Бред Пит и Леонардо Диkаприо повторно ќе глумат заедно во филмМузика и филм
СО НЕТРПЕНИЕ ГО ОЧЕКУВАМЕ ФИЛМОТ

Бред Пит и Леонардо Диkаприо повторно ќе глумат заедно во филм

Бред Пит и Леонардо Дикаприо ќе бидат ѕвезди во новиот филм на Квентин Тарантино „Once Upon a Time In Hollywood“.…