Анастасија Ражнатовиќ: Поради ова жените ми завидуваат, а мажите обожаваат!Шоу бизнис и трач
СЕКОЈ НА СВОЈ НАЧИН...

Анастасија Ражнатовиќ: Поради ова жените ми завидуваат, а мажите обожаваат!

Анастасија Ражнатовиќ одамна ја доведе својата линија до перфекција и сега ужива во комплиментите кои ги добива на сметка на…

Меланија Трамп го слави 48-иот роденденШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН НЕКА И Е!

Меланија Трамп го слави 48-иот роденден

Меланија на 16. години почнала да се занимава  со манекенство, откако во 1992 година ја освоила титулата на прва придружничка на Мис…

Нов хит, салата со јагодиЗдравје и Фитнес
ММММ...

Нов хит, салата со јагоди

Кога ви се вечера нешто „light“ или сакате да намалите килограми, салата е најдобра опција. Уште па кога ќе си купите малку…

Откриено името на малиот принц!?Шоу бизнис и трач
НАМЕРНО ИЛИ НЕ ...

Откриено името на малиот принц!?

Додека светот шпекулира за името на новородениот принц и обожавателите прогнозираат во обложувалниците, голема е веројатноста сајтот на кралското семејство…

Емили Ратајковски повторно во провокативно издание!Мода и убавина
СЕКОГАШ ПРОВОКАТИВНА!

Емили Ратајковски повторно во провокативно издание!

26-годишниот модел повторно ги „запали“ своите следбеници во Инстаграм со гола снимка. Според текстот, фотото е направено во Њујорк, а…

Аврил Лавињ после долго време се појави на јавен настанШоу бизнис и трач
СЕ ВРАЌА ВО ШОУ БИЗНИСОТ

Аврил Лавињ после долго време се појави на јавен настан

Аврил Лавињ во изминатиот период беше отсутна од музичката сцена поради лекување од Лајмска болест. 33-годишната пејачка сега се враќа со…

Што треба да знаете ако го полните вашиот телефон преку ноќ?Мобилни и технологија
ДА ДОЗНАЕМЕ НЕШТО ПОВЕЌЕ...

Што треба да знаете ако го полните вашиот телефон преку ноќ?

Еден од најголемите проблеми на голем број корисници на паметни телефони е батеријата, па денес можеме да бидеме среќни ако…

„Печатеното“ возило тежи само 450 килограмиАвто-мото
ДО КАДЕ СТИГНА ТЕХНОЛОГИЈАТА...

„Печатеното“ возило тежи само 450 килограми

Во суштина, ова не е нова идеја, но досега таквата технологија се користела само во концепти. Кинеската компанија Polymaker и…

Меланија Трамп доби фигура во „Мадам Тисо“Шоу бизнис и трач
БРАВО!

Меланија Трамп доби фигура во „Мадам Тисо“

Музејот „Мадам Тисо“ во Њујорк ја откри восочната фигура од Меланија Трамп, а фотографиите од скулптурата експресно се распространија на…

Ким Кардашијан повторно објави голи фотографииШоу бизнис и трач
СЕПАК Е ДОБРА ИДЕЈАТА ...

Ким Кардашијан повторно објави голи фотографии

Најпознатата старлета Ким Кардашијан Вест со своите најнови голи фотографии најавува лансирање на новиот парфем KKW Body чие шишенце ќе…