Бергузар и Халит го очекуваат второто детеШоу бизнис и трач
Убави вести

Бергузар и Халит го очекуваат второто дете

Турските новинари шпекулираат дека познатата турска актерка Бергузар Корел е повторно бремена со својот уште попопуларен сопруг Халит Ергенч. Актерката…

Фотографија од Вилијам и Кејт која никогаш не смеела да се најде во јавностаШоу бизнис и трач
И тие се луѓе

Фотографија од Вилијам и Кејт која никогаш не смеела да се најде во јавноста

Иако тоа не е случај со Кејт и Вилијам,правилата во кралското семејство налага нивните членови да не бидат како останатите…

Оваа е Листата на богатите на инстаграм за 2019Шоу бизнис и трач
Очекувано

Оваа е Листата на богатите на инстаграм за 2019

Instagram „Листaтa на богатите 2019“ се заснова на тоа колку еден корисник може да наплати и заработи од една објава,…

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџиниШоу бизнис и трач
Упс..

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџини

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџини. Автомобилот бил паркиран покрај базен, па старлетата не можела да запре и ламборџинито завршило…

Поранешен сопруг на Ејми Вајнхаус бара милион фунти за заслугите кои наводно ги има за нејзиниот успехШоу бизнис и трач

Поранешен сопруг на Ејми Вајнхаус бара милион фунти за заслугите кои наводно ги има за нејзиниот успех

По смртта во 2011-та година, зад Ејми Вајнхаус останаа бројни музички хитови, но никогаш не беше пронајден тестамент со кој…

„Кралот лав“ требало да има побрутална верзија на крајМузика и филм

„Кралот лав“ требало да има побрутална верзија на крај

„Кралот лав“ на многумина им останал во сеќавање како еден од омилените, ако не и најомилениот, цртан филм од детството.…

Пи Диди е во врска со младата Лори Харви, поранешната девојка на неговиот синШоу бизнис и трач
Бизарно

Пи Диди е во врска со младата Лори Харви, поранешната девојка на неговиот син

Пи Диди е во врска со младата Лори Харви. Врската не би била ништо чудна за раперот, кој често ги…

Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм Mob GirlМузика и филм
Одличен избор

Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм Mob Girl

Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм на Паоло Сорентино – Mob Girl, заснован на вистинска приказна. Оригиналната приказна е…

Објавени детали за серијата која Netflix ќе ја снима во нашата земјаМузика и филм
Интересно

Објавени детали за серијата која Netflix ќе ја снима во нашата земја

„Нетфликс“ во октомври годинава прв пат ќе дојде во земјава за да го снима првиот дел од новата играна серија…

Бил Гејтс повеќе не е прв најбогат човек во светотШоу бизнис и трач

Бил Гејтс повеќе не е прв најбогат човек во светот

Бил Гејтс повеќе не е прв најбогат човек во светот. Најбогатиот човек во светот е извршниот директор на компанијата Амазон,…