Фотографии на рефлексија од светските метрополиЗанимливости

Фотографии на рефлексија од светските метрополи

Guido Gutiérrez Ruiz направи серијал фотографии во кои доминира симетријата на рефлексијата. Претставени се сите места кои тој ги посетил.

Воодушевувачки фотографии од СловенијаЗанимливости

Воодушевувачки фотографии од Словенија

Совршени фотографии од Словенија направени во последните шест години од Filip Eremita. Уживајте!

Расцветаната Јапонија во пролетЗанимливости

Расцветаната Јапонија во пролет

Јапонија е преубава во пролет со своите расцутени црешови дрвја. Уживајте во погледот!!!  

Патишта од виножитоЗанимливости

Патишта од виножито

Фотограф и режисер, Даниел Меркаданте, знае како да донесе бои и магија во досадните пејзажи. Тој слика виножитни патеки користејќи…

Луксузно ремек дело на Zaha HadidЗанимливости

Луксузно ремек дело на Zaha Hadid

Zaha Hadid Architects само објави нови слики на Leeza Soho, нивниот најнов дизајн во пекингскиот финансиски центар Лизе. Оваа извонредна…

Brain Embassy во Варшава со ултра нов дизајнЗанимливости

Brain Embassy во Варшава со ултра нов дизајн

Најново во дизајнот на неверојатни соработнички простори е Brain Embassy во Варшава, Полска. Просторот од 3000 метри е мапиран како…

Танчерски и акробатски портрети на Тио фон ХалеЗанимливости

Танчерски и акробатски портрети на Тио фон Хале

Тио фон Хале е визуелен уметник од Лос Анџелес, специјализиран за снимање на танчери и акробатски портрети. Преку неговите фотографии…

Старите производи на Apple се претворени во растенија?Занимливости

Старите производи на Apple се претворени во растенија?

Christophe Guinet и Monsieur Plant, го трансформира старите продукти на Apple во вегетативни композиции. Неговата работа се бори против технолошкиот отпад…

Вкусни и убави вегански десертиЗанимливости

Вкусни и убави вегански десерти

Кој рече дека веганството не може да биде забавно? 16 годишна веганка смета дека животот е многу краток за да…

Репортерка од Кина изгледа како да нема остарено 22 годиниЗанимливости

Репортерка од Кина изгледа како да нема остарено 22 години

Сите ние го имаме оној пријател кој, додека сите други се стареат во средната возраст, некако останува на истата возраст…