20.09-24.09

Вино Скоп 20-24 септември

Да ја дочекаме есента заедно! Од 20 до 24 септември во Скопје ќе се одржи 11-тото издание на реномираниот фестивал…

22.09

End Of The Summer – DJ Tanimed & DJ Andrej Micajkov

Дата:  22.09 Локација MAMBO Caffe – Park Aerodrom 1000 Skopje Време 18:00 – 00:00 Да го испратиме последното зајдисонце од ова…

Honda со најинтересен електричен автомобил

Honda на салонот во Франкфурт претстави интересен концепт на електричен градски автомобил со име Urban EV, кој веќе во 2019…

Останува крал

Марсело останува во Реал Мадрид до 2022 година

Бразилецот го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2022 година. Марсело ја прифати понудата на клубот за продолжување на соработката…

Дознајте што се’ ќе се случува на третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo!

Веќе ги најавивме новите датуми 23-24 септември и новата локација – Градски парк, терени Работнички, па време е да дознаете…

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно…

Честитки!

Coca-Cola HBC и Пивара Скопје го потврдија статусот светски лидери во одржлив развој

Пивара Скопје, заедно со останатите членки на Coca-Cola HBC групацијата и оваа година го освоија првото место во светската индустрија…

Ewopharma се приклучи со донација на “Мрдни со прст и донирај училишен прибор!”

Летото сè уште не е завршено! На 10 септември на Школка во Градскиот парк во Скопје се одржа супер настанот “Мрдни…

Е вака да кажуваат за се!

Гвардиола раскажа како пропаднал договорениот трансфер на Алексис Санчез

Јирген Клоп во својата најава за големо дерби меѓу Манчестер Сити и Ливерпул најмногу говореше за изоставувањето на Филипе Кутињо,…

 Кајли Џенер повторно со предизвикувачки фотографии!

20-годишната риалити ѕвезда повторно сака направи предизвикувачки фотографии во нејзината последна фотосесија за списанието V, а за прв пат речиси…