Фрапирачка листа на јавни личности чии компромитирачки фотографии се украдени од нивните смартфони

Хакерите успеаа да најдат пристап до ФБ профилите на неколку познати личности Така е, хакерите ќе најдат пристап до кој…

Нека му е честито!

110.000 посетители викендов во Skopje City Mall

Полни ходници со посетители и голема гужва низ продавниците можеше да се види викендов во Skopje City Mall, кој го…

Мора да се посети!

Новиот Амигос 2.0. во ново руво и со збогатено мени

Во четвртокот, Скопје се збогати и разубави со новиот, сосема променет концепт на Mексикански ресторан и бар – АМИГОС 2.0. Едно…

Гостин ќе биде Dj James Zabiela!

Забава со богата програма за 5-от роденден на Skopje City Mall

Skopje City Mall на 4ти октомври слави пет години од своето постоење и по тој повод организира неколкудневна богата програма…

30.09

One Love Tour – Skopje

Ви ја претставуваме “One Love” турнејата! Скопје ќе биде дел од најголемата Македонско-Бугарска фестивалска турнеја #OneLoveTour, настанот ќе се одржи на…

28.09

RevoSummer изложба

На 28.09 правиме изложба од вашите предобри фотографии за оваа сезона на #RevoSummer! Дојдете на дружба, фотки и специјални коктели за…

Излезе тизерот за индискиот филм што се снимаше во Македонија – Неверојатно голем одзив!

Излезе тизерот за индискиот филм „Мерсал” кои се снимаше во Македонија во Мај 2017 година. Тизерот има неверојатно голема гледаност…

За здравје се работи!

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola донираа Активна зона и во Радовиш

Вчера, на 21.09.2017 официјално беше пуштена во употреба „Coca-Cola Активната зона“ и во Радовиш, дел од големиот проект на Coca-Cola…

Бившата српска пејачка за подарок од сопругот доби остров во Хрватска

Александарa Мељниченко бившата српска пејачка  и нејзиниот сопруг Андреј слават 12-годишнина од бракот, а по тој повод крстареа на Медитеранот…

3та среќа

Наташа Беквалац со фотографија покажа каде ќе се венча

Наташа Беквалац третпат ќе го изговори судбоносното „да“, овој пат со новиот избраник Лука Лазукиќ, од кого е во четвртиот месец од…