Во Бруклински 14.10.2017

Toni Kitanovski & Asan Rashid

Во Бруклински, во сабота (14.10.2017), ве очекува забава која што ќе ни ја исполни вечерта со различна, маркантна музика и…

15.10.2017

STING во Скопје @15.10.2017

STING ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! 15.10.2017 Драги пријатели, Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот…

Фрапирачка листа на јавни личности чии компромитирачки фотографии се украдени од нивните смартфони

Хакерите успеаа да најдат пристап до ФБ профилите на неколку познати личности Така е, хакерите ќе најдат пристап до кој…

Нека му е честито!

110.000 посетители викендов во Skopje City Mall

Полни ходници со посетители и голема гужва низ продавниците можеше да се види викендов во Skopje City Mall, кој го…

Мора да се посети!

Новиот Амигос 2.0. во ново руво и со збогатено мени

Во четвртокот, Скопје се збогати и разубави со новиот, сосема променет концепт на Mексикански ресторан и бар – АМИГОС 2.0. Едно…

Гостин ќе биде Dj James Zabiela!

Забава со богата програма за 5-от роденден на Skopje City Mall

Skopje City Mall на 4ти октомври слави пет години од своето постоење и по тој повод организира неколкудневна богата програма…

Ewopharma се приклучи со донација на “Мрдни со прст и донирај училишен прибор!”

Летото сè уште не е завршено! На 10 септември на Школка во Градскиот парк во Скопје се одржа супер настанот “Мрдни…

Е вака да кажуваат за се!

Гвардиола раскажа како пропаднал договорениот трансфер на Алексис Санчез

Јирген Клоп во својата најава за големо дерби меѓу Манчестер Сити и Ливерпул најмногу говореше за изоставувањето на Филипе Кутињо,…

 Кајли Џенер повторно со предизвикувачки фотографии!

20-годишната риалити ѕвезда повторно сака направи предизвикувачки фотографии во нејзината последна фотосесија за списанието V, а за прв пат речиси…

Не сака живот под лупата на јавноста, ова е најстарата ќерка на Аца Лукас

Малкумина слушнале дека фолк ѕвездата Аца Лукас има три деца од претходните врски, а најстарата Миљана Вуксановиќ го гради својот…