15.11.2017

Нов 16ти Red Hot Chili Peppers World Tribute (Бразил) во Скопје

Локација: Станица 26 Дата: 15.11.2017 Време: 20:00 Red Hot Chili Peppers World Tribute(Brasil) “Red Hot Chili Peppers World Tribute“ е…

14.11.2017

Панел: Дали си следниот Форбес 30 под 30?

Локација: Social Innovation Hub Skopje Rugjer Boshkovikj 16, 1000 Skopje Дата: 14.11.2017 Време: 5:30 PM – 6:30 PM Бојан Коскаров, основач и…

Заврши и вториот циклус од големиот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Во Скопје отворена десеттата „Coca-Cola Активна зона“

Во присуство на голем број граѓани, спортисти, рекреативци, претставници од Пивара Скопје, како и градоначалникот на Град Скопје, денес, на…

Сораја кај “Ami- G Show” се појави во провокативна креација на македонски дизајнер!

Сораја беше гостинка кај “Ami- G Show” (07.11.2017)  каде се појави во провокативна креација на македонскиот дизајнер r “JZJ by…

11.11

Концерт Жељко Јоксимовиќ

Најголемата балканска ѕвезда, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, Жељко Јоксимовиќ на голем концерт во Скопје.…

08.11

Aperitivo After Work со DJ Flooder и Fantinel Prosecco!

Дата: 08.11 Време 17:00 – 20:00 Aperativo Afterwork секоја среда само во Дистрикт Бар и Ресторан! Уживајте во музиката на единствениот…

Голем интерес за Есенскиот базар на автентични производи

Деновиве на приземјето од трговскиот центар во City Mall, за време на одржувањето на Есенскиот базар има значително зголемена раздвиженост…

Викенд 04/05.11.2017

Раде Шербеџија и Западни колодвор

ВИКЕНД ЗА УЖИВАЊЕ СО ЖИВАТА ЛЕГЕНДА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ВО СКОПЈЕ! Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со…

Сабота о4.11

AJJA и SKAZI во Скопје!

Локација: Младински Културен Центар Еден од ретките настани каде во една вечер и на исто место ќе се сретнат две…

Есенски базар на уникатни современи уметнички творби во Skopje City Mall

Од 3 до 5 ноември во најголемиот трговски центар во Скопје, City Mall ќе биде организиран голем Есенски базар на…