Во карантин: Што гледа, чита и слуша Селена Гомез!Настани

Во карантин: Што гледа, чита и слуша Селена Гомез!

Една од придобивките од присилната самоизолација – слободно време, кое секогаш толку многу недостасува. Многу познати личности ги споделуваат со…

Пролетна инспирација: Флуоресцентен колорит!Мода и убавина
Што е ИН

Пролетна инспирација: Флуоресцентен колорит!

Флуоресцентна боја е актуелна и многу впечатлива Комбинација од спортска облека и елегантни парчиња со комплементарни бои и оставате впечаток…

Дали знаете дека 50% од светската популација се соочува со првут?Здравје и Фитнес
Ново на нашиот пазар

Дали знаете дека 50% од светската популација се соочува со првут?

„Скалп кој чеша, лушпи од кожа и ранички на скалпот се сите симптоми предизвикани од првутот на главата кај луѓето“,…

Mercedes и Hyundai го менуваат логотоАвто-мото

Mercedes и Hyundai го менуваат логото

Поради пандемијата на коронавирус, правилото за социјално растојание е веројатно најважната мерка во контролата на ширењето. Групата VW активно се…

ПСЖ се реши околу договорот на Икарди од ИнтерСпорт

ПСЖ се реши околу договорот на Икарди од Интер

Мауро Икарди сезонава го облече дресот на Пари сен Жермен и тоа како позајмен играч од Интер. Аргентинецот одлично се…

Паул Гасол ќе оди една година во Барса пред да каже збогум на кошаркатаСпорт

Паул Гасол ќе оди една година во Барса пред да каже збогум на кошарката

Паул Гасол е повеќе од една година без одигран натпревар, се најавуваше дека сезонава ќе биде последна во неговата фантастична…

Кога карантинот ќе „удри“ во глава – Спајдермен трча низ СкопјеЗанимливости

Кога карантинот ќе „удри“ во глава – Спајдермен трча низ Скопје

Изгледа и Спајдермен го „фатија бубачките“ додека седел дома, па излегол да се истрча низ улиците на Скопје… Додека некои…

Шарапова од досада, го објави телефонски број (ФОТО)Шоу бизнис и трач

Шарапова од досада, го објави телефонски број (ФОТО)

Марија Шарапова на крајот на февруари објави дека ја прекинува својата тениска кариера. Познатата Русинка денес е во Соединетите Држави,…

Александар Пријовиќ на три месеци куќен затвор и ќе остане без речиси 18 милиони евраСпорт

Александар Пријовиќ на три месеци куќен затвор и ќе остане без речиси 18 милиони евра

Колку многу ќе го чини Александар Пријовиќ скандалот откако не ги почитувал вонредните мерки на Владата на Р. Србија? Познато…

За Меси ниту еден тим не е како Севилја!Спорт
Клиент

За Меси ниту еден тим не е како Севилја!

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, е страв и трепет за противничките одбрани, а за тоа најдобро говори неговата статистика. Аргентинецот на…