„Розе на штикли“ во ФорцаНастани
05.07.2018

„Розе на штикли“ во Форца

Овој четврток, 5-ти јули од 20 часот па се до 30 минути по полноќ, винскиот бар и ресторан „Форца“ таа…

Ohrid Calling: Dimitri Vegas & Like Mike 01 August 2018Настани

Ohrid Calling: Dimitri Vegas & Like Mike 01 August 2018

Dimitri Vegas & Like Mike доаѓаат за прв пат во Македонија идното лето во 2018-та година, во рамките на фестивалот…

Volkswagen испиша историја:  Електричниот I.D.R го сруши рекордот на Pikes PeakАвто-мото
Peaks Peak

Volkswagen испиша историја: Електричниот I.D.R го сруши рекордот на Pikes Peak

Легендарната трка Pikes Peak Hill Climb се одржува уште од далечната 1916 година, а Volkswagen се впиша во нејзината богата…

ДОДЕЛЕНИ ПРВИТЕ КАРТИ ЗА ФИНАЛЕТО НА FIFA WORLD CUP 2018 RUSSIAСпорт

ДОДЕЛЕНИ ПРВИТЕ КАРТИ ЗА ФИНАЛЕТО НА FIFA WORLD CUP 2018 RUSSIA

Останаа уште две карти за финалето! Првиот циклус од забавната игра во која најдобриот учесник освои 2 карти за финалето…

Audi официјално го претстави A1 SportbackАвто-мото
Чекањето е завршено

Audi официјално го претстави A1 Sportback

По тизер кампањата Audi ја претстави втората генерација на моделот A1 Sportback. Од германскиот гигант наведуваат дека овој автомобил е…

Објавени сите попусти од Сити Мол на едно место!Настани

Објавени сите попусти од Сити Мол на едно место!

Традиционално и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов…

За пријателите, за дружбите…за нас!Музика и филм

За пријателите, за дружбите…за нас!

Скопско, како водечки пивски бренд во Македонија, уште од своите почетоци верува дека она што е најважно во животот е…

Објавени попустите за Late Night Shopping во Скопје Сити МолНастани
Одиме

Објавени попустите за Late Night Shopping во Скопје Сити Мол

Традиционално и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов…

Заврши првиот турнир од премиерната 3х3 лига на РМСпорт
Браво Скопје Сити Мол

Заврши првиот турнир од премиерната 3х3 лига на РМ

Викендов се одржа долгоочекуваниот спортски спектакл, официјалниот „3х3“ баскет турнир. Настанот кој поради временските услови овој викенд започна во саботата…

Taycan е првиот целосно електричен спортски автомобил на PorscheАвто-мото

Taycan е првиот целосно електричен спортски автомобил на Porsche

Иднината на електричната мобилност е уште еден чекор поблизу: Сериското производство на првиот целосно електричен автомобил на Porsche ќе започне…