Ерос Рамацоти доаѓа во СкопјеНастани
Vita ce n`e

Ерос Рамацоти доаѓа во Скопје

Во рамките на својата светска турнеја „Vita ce n`e’“ која ќе ги опфати сите континенти, една од најголемите светски пејачки…

Видео од новата колекција на Kendall + Kylie!Мода и убавина
Супер се

Видео од новата колекција на Kendall + Kylie!

Пред официјалното лансирање на колекцијата Kendall + Kylie за есента 2018 година, сестрите Џенер го претставија тизер видеото … Во…

(ФОТО ГАЛЕРИЈА ) Харизматичниот Брајан Фери испорача уште една незаборавна вечерНастани
Прекрасно

(ФОТО ГАЛЕРИЈА ) Харизматичниот Брајан Фери испорача уште една незаборавна вечер

Брајан Фери во Скопје испорача уште една незаборавна вечер со неговиот харизматично шармантен настап, исполнет со сите негови хитови и…

ŠKODA го претстави новиот концепт Vision RSАвто-мото

ŠKODA го претстави новиот концепт Vision RS

Концептот на ŠKODA – Vision RS свое деби ќе има на Париз Мотор Шоу 2018 година, кога ŠKODA ќе го…

Sean Paul – Скопје КонцертНастани
23.08

Sean Paul – Скопје Концерт

Стадион АРМ, Градски Парк, Скопје August 23 at 8 PM – 11:30 PM Со гордост ви најавуваме дека една од…

Прв FIBA 3×3 satellite турнир во Македонија!Настани

Прв FIBA 3×3 satellite турнир во Македонија!

Во изминатите неколку години ширум светот, 3х3 баскетот зема сè поголем замав кога станува збор за популарноста на овој спорт.…

70 години од Porsche прославени на легендарниот Goodwood Festival of SpeedАвто-мото

70 години од Porsche прославени на легендарниот Goodwood Festival of Speed

Историската тркачка патека Goodwood му оддаде чест на Porsche и неговите 70 години постоење со централна прослава на 2018 Festival…

Бимилк подари ново место за спорт и рекреација во Општина КарпошСпорт

Бимилк подари ново место за спорт и рекреација во Општина Карпош

Денес, 10 јули, Општина Карпош ја доби првата т.н. Balans+ Зона сочинета од повеќе фитнес-справи, која е подарок од компанијата…

Massimo Savić во Охрид!Настани
14.07

Massimo Savić во Охрид!

Локација: АНТИЧКИ ТЕАТАР Дата: 14 јули, 2018, Време 21:00 Кога се супер вокалите во прашање, одиме понатаму! Пред да имаме…

ГАЛИЧКА СВАДБА 2018Настани

ГАЛИЧКА СВАДБА 2018

Автентично сведоштво за традицијата, народното творештво и богатото културно наследство Оваа година судбоносното „Да“ во живописниот Галичник ќе го кажат…