Во Скопје се забележуваат чудни појави: огромни сенки, стапалки и витезиЖивот

Во Скопје се забележуваат чудни појави: огромни сенки, стапалки и витези

Деновиве неколкумина во Скопје забележале иста појава, а тоа се огромни сенки како поминале над нив, други пак забележале огромни…

Функционална храна на 21 векЗдравје и Фитнес
Balans+

Функционална храна на 21 век

Повеќето од нас во фрижидер имаат јогурт што ќе го испијат затоа што уживаат во вкусот или затоа што претставува…

Три македонски убавици во една фотографијаШоу бизнис и трач

Три македонски убавици во една фотографија

Брендот Revalid ®, по повод 8 март ги здружи трите познати македонски убави дами. Лила Филиповска, Јована Стојменовиќ и Ведрана Ѓорѓевиќ, успешни дами…

9тиот Саем за венчавки од 22 до 24 февруариМода и убавина

9тиот Саем за венчавки од 22 до 24 февруари

Хотелот Александар Палас ќе биде најубавото место во Македонија. Во организација на интернет магазинот „Во Бело“ www.vobelo.com   се организира 9-тиот саем…

Извонредните Hooverphonic во Македонската Филхармонија!Настани

Извонредните Hooverphonic во Македонската Филхармонија!

ДАТА: 29.03.2019 година Драги пријатели, Ако во животот постојат концерти што се прават од љубов, тогаш тоа е следниот наш…

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт#Убав живот

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт

Добро познатиот бренд „Pastel”, кој веќе 10 години беше познат како одлично место за вкусен појадок, заедно со реномираниот шеф…

„Тексас“ Супер концерт до последната минута (ФОТО ГАЛЕРИЈА)Настани

„Тексас“ Супер концерт до последната минута (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

(Фотографиите се дело на ( Miladin Papovic ) Овој петок во спортско рекреативниот центар „Кале“ во Скопје, македонската публика имаше можност…

Македонски Телеком го изведе првото 5G демо во МакедонијаМобилни и технологија

Македонски Телеком го изведе првото 5G демо во Македонија

Измерена брзина на мобилната мрежа за над четири пати поголема од 4G брзините Телеком се подготвува за комерцијалниот старт на…

Лени Кравиц со концерт во СкопјеНастани
Сериозно?

Лени Кравиц со концерт во Скопје

Знаеме дека Авалонсково возење во моментов изгледа како она на Алиса во земјата на чудата, ама едноставно некогаш некои работи…

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасадаЗанимливости

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасада

Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина Во пресрет на 15. Септември – Меѓународниот ден за чистење…