Не го губете времето седејќи на телефон. Како? Еве три советиМобилни и технологија

Не го губете времето седејќи на телефон. Како? Еве три совети

Повеќето луѓе се зависници од телефоните, а најголемата причина за тоа е пред се поради тоа што тие нудат големи…

Добро обликуван задник и нозе безвременски го задржува погледот на мажотЗдравје и Фитнес

Добро обликуван задник и нозе безвременски го задржува погледот на мажот

Од тинејџерки,адолестцентки до мајки, особено оние кои сакаат да го вратат телото по породувањето…несомнено жените погледнувајќи се во огледало прво…

Инстаграм профили кои ќе ве натераат да отпатувате веднашЗанимливости

Инстаграм профили кои ќе ве натераат да отпатувате веднаш

Инстаграм… Се се врти некако околу инстаграм. Денеска ќе ви презентираме 8 инфленсери на Инстаграм кои прават најдобри фотографии од…

Кои се најголемите заводници според хороскопските знациЗанимливости

Кои се најголемите заводници според хороскопските знаци

Следниве три хороскопски знаци се најопасни кога станува збор за флертот и заведувањето. На нивните вештини за заведување не можете…

Напиток кој брзо ја отстранува несоницатаЗдравје и Фитнес

Напиток кој брзо ја отстранува несоницата

Напитокот “златно млеко” или уште наречено “месечно млеко” стана хит на социјалните мрежи, и е претставен како вистински природен лек.…

Креаторите на Game of Thrones преминаа во Netflix за 200 милиони долариМузика и филм

Креаторите на Game of Thrones преминаа во Netflix за 200 милиони долари

Најголемите виновници за легендарната серија Game of Thrones, потпишаа легендарен договор вренден 200 милиони долари со Netflix.  Дејвид Бениов и Ден Веис…

Популарната кето диета! Што всушност е тоа – детално објаснување и водичЗдравје и Фитнес

Популарната кето диета! Што всушност е тоа – детално објаснување и водич

Кетогена диета (или скратено – кето) е диета која многу долго време е позната и распространета низ бодибилдинг субкултурата. На…

Мурињо со нова функција повторно се враќа во Премиер лигатаСпорт

Мурињо со нова функција повторно се враќа во Премиер лигата

Одамна не го гледаме Жозе Мурињо на тренерските клупи во Европа. Од декември, кога заработи отказ во Манчестер Јунајтед, легендарниот стратег…

BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕМузика и филм
Аволон најјаки!

BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕ

Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во…

Обединета Европа на 19. Моден Викенд СкопјеМода и убавина
Одиме

Обединета Европа на 19. Моден Викенд Скопје

Шоурум со ексклузивни парчиња од дваесет и осум претставници на седумнаесет различни земји, гостување со изложба на наградувана платформа за…