Cheat meal кога се дефинирате? Да или не?Здравје и Фитнес

Cheat meal кога се дефинирате? Да или не?

Кога станува збор за строг режим, т.е диета често се појавува прашањето – дали е добро да се има cheating…

Apple станува се послаб во продажба на паметни телефони!Мобилни и технологија

Apple станува се послаб во продажба на паметни телефони!

Една од најпознатите американски компании Apple падна на четвртото место на листата на најдобрите светски произведувачи на паметни телефони за вториот…

Според Тарантино: 5 филмови што треба да ги гледате пред ‘Once Upon a Time in Hollywood’Музика и филм

Според Тарантино: 5 филмови што треба да ги гледате пред ‘Once Upon a Time in Hollywood’

Конечно излезе долгоочекуваниот филм на Квентин Тарантино ‘Once Upon a Time in Hollywood’. Еден од најдобрите режисери на сите времиња,…

Ја имаме виновничката за распаднатиот брак на Бредли Купер и Ирина ШајкШоу бизнис и трач

Ја имаме виновничката за распаднатиот брак на Бредли Купер и Ирина Шајк

Кога сите мислеа дека Лејди Гага е главната виновничка за распаѓањето на бракот на Бредли Купер и Ирина Шајк, се…

ФОТО: Аделина Тахири изгледа ТОП во бикиниУбавици

ФОТО: Аделина Тахири изгледа ТОП во бикини

Младата мајка Аделина Тахири сопруга на познатиот адвокат Серјожа Марков и позната пејачка ужива на плажите ова лето. Погледнете ги…

Елена Ристевска ги изненади своите фановиУбавици

Елена Ристевска ги изненади своите фанови

Пејачката Елена Ристеска која откако се појави на македонската сцена е со црна коса, сега се реши за промена, па…

Ручек за само 15 минутиЖивот

Ручек за само 15 минути

За сите жени кои поради преголеми обврски имаат проблем да направат ручек за свото семејство. Знаеме дека е премногу напорно…

ВИДЕО: FORD со креативна куќа за кучињаЗанимливости

ВИДЕО: FORD со креативна куќа за кучиња

Кој не сака огномет? За почеток, вашето куче можеби нема да го цени. Гласните експлозии можат да бидат главен извор…

Кампување или летување во апартман… Што е повеќе исплатливо?Живот

Кампување или летување во апартман… Што е повеќе исплатливо?

Според она што можеме да го забележиме кај нашите граѓани, кампувањето е повторно во мода. ПОзнатите туристички сајтови се повеќе…

Не е доцна да сте во форма и на 40 годиниЗдравје и Фитнес

Не е доцна да сте во форма и на 40 години

Доколку сте биле спортски ентузијаст во младоста, тоа е одлично за вашето здравје. Но, доколку не е така не се…