„Скопје стрит-фестивал“ во Градски паркНастани

„Скопје стрит-фестивал“ во Градски парк

Овој викенд градскиот парк ќе биде збирно место за сите љубители на урбаната култура. Вчера од 17 часот, Градскиот парк…

Леброн Џејмс донесе победа за КливлендСпорт

Леброн Џејмс донесе победа за Кливленд

Леброн Џејмс заедно со Кајри Ирвинг беше најзаслужен за првата победа на Кливленд во големото НБА финале против Голден Стејт…

Џеј Ло е пресреќна со Алекс РодригезШоу бизнис и трач

Џеј Ло е пресреќна со Алекс Родригез

Џенифер знае се што се случува и не верува, бидејки Алекс е искрен кон неа.По трач муабетите дека Алекс Родригез…

Фестивал на органска храна во СкопјеЗдравје и Фитнес

Фестивал на органска храна во Скопје

Со мотото „Да ги победиме лошите животни навики – градиме здрава, зелена и органска иднина!“,се одржува седмиот Фестивал на органска…

Финалната епизода на „Game of Thrones“ со времетраење од час и половинаМузика и филм

Финалната епизода на „Game of Thrones“ со времетраење од час и половина

Финалето на седмата сезона од серијата „Game of Thrones“ ќе биде најдолгата епизода, која ќе трае час и половина. Друга…

Миранда Кер гордо ја покажува својата бурмаМода и убавина

Миранда Кер гордо ја покажува својата бурма

34-годишната манекенка,Миранда Кер, дефилираше на првата ревија по нејзината свадба. Убавицата ја покажа бурмата на модното шоу на Moschino во…

Започнуваат Алпските игриНастани

Започнуваат Алпските игри

Тимот на Алпско млеко и оваа година ги организира Алпските игри во кои децата уживаа и минатата година. Дефинитивно, играта…

Дали Дејвид Бекам и Џејмс Корден би можеле да изгледаат како Џејмс Бонд ?Настани

Дали Дејвид Бекам и Џејмс Корден би можеле да изгледаат како Џејмс Бонд ?

Џејмс Корден и Дејвид Бекам снимија скеч во кој се борат за да ја добијат улогата на Џејмс Бонд. 38-годишниот…

Разиграни принтови во СпрингфилдМода и убавина

Разиграни принтови во Спрингфилд

Ботанички и етно принтови и впечатливи амблеми го мамат окото врз роматични фустани, комбинезони, шорцеви и маички, додека парчињата во…

На Роналдо му даваат 120 милиони евра платаСпорт

На Роналдо му даваат 120 милиони евра плата

Засега не се открива името на клубот, но се најавува дека тие би платиле 200 милиони евра на Реал Мадрид…