(ФОТО) Емина Јаховиќ ја пушти јавноста во нејзиниот нов домШоу бизнис и трач

(ФОТО) Емина Јаховиќ ја пушти јавноста во нејзиниот нов дом

Српската пејачка Емина Јаховиќ им покажа на своите следбеници на Инстаграм како изгледа нејзиниот нов дом. Таа сподели фотографии од…

Перо Антиќ: Не размислувам за оставка!Спорт

Перо Антиќ: Не размислувам за оставка!

Првиот човек на Кошаркарската федерација Перо Антиќ не размислува да поднесе оставка. Тој како што вели кога кошаркарите играат добро…

Патики задолжителен дел од пролетниот стил!Мода и убавина
Добри нели?

Патики задолжителен дел од пролетниот стил!

Во последните неколку години, патиките станаа наш избор за работа, излегување и ние со задоволство ги избираме секогаш кога ќе…

Насмевнете се, претстои цела недела за уживање во Скопје Сити Мол!#Убав живот

Насмевнете се, претстои цела недела за уживање во Скопје Сити Мол!

„Изгледаш прекрасно денес!“, „Насмевни се, денов ќе биде супер“, „Ти можеш сѐ што ќе посакаш“ се само дел од пораките…

Еве како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија?Занимливости

Еве како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија?

Возењето со едно или повеќе лица во автомобил е една од најризичните работи што можете да ги направите кога станува…

Избришете ги веднаш овие апликации: Гугл веќе ги блокирашеМобилни и технологија

Избришете ги веднаш овие апликации: Гугл веќе ги блокираше

Google веќе блокираше повеќе од 164 апликации од својата Play Store. Корисниците сега треба да ги избришат овие апликации кои…

Грчки Олимпијакос по потписот на Стефан РистовскиСпорт
Следна дестинација

Грчки Олимпијакос по потписот на Стефан Ристовски

Грчки Олимпијакос е последниот клуб со кој се поврзува македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски. Десниот бек, сигурно ќе го напушти Спортинг,…

Костимот за капење на Кајли Џенер го вжешти „Инстаграм“Шоу бизнис и трач
Спремна е девојката

Костимот за капење на Кајли Џенер го вжешти „Инстаграм“

Младата Кајли Џенер го запали „Инстаграм“ во вторникот вечерта кога сподели три селфија. Најмладата сестра во семејството Кардашјан ги покажа…

REVALID®: Елена и Љубица ја откриваат иновацијата против стареење и тенка коса#Убав живот

REVALID®: Елена и Љубица ја откриваат иновацијата против стареење и тенка коса

Елена од Скопје и Љубица од Битола се двете Македонки кои погледнаа одблиску и ја открија иновацијата против стареење и…

Билјана Каран-модна креаторка која раскажува една поинаква приказнаМода и убавина

Билјана Каран-модна креаторка која раскажува една поинаква приказна

Стилот како што е добро познато е императив на модерната жена. На многу начини тоа е  и состојба на умот,…