Чудна материја пронајдена на месечинатаМобилни и технологија
Кинескиот лунарен ровер Јуту2 (Зајак од жад 2) на Месечината наишол на мистериозна материја

Чудна материја пронајдена на месечината

Кинескиот лунарен ровер Јуту2 (Зајак од жад 2) на Месечината наишол на мистериозна материја слична на гел кој наредниот период…

Салма Хајек на 53 години изгледа драмаШоу бизнис и трач
Селма Хајек е преубава

Салма Хајек на 53 години изгледа драма

Преубавата Селма Хајек наполни 53 години. Но мора да признаеме дека изгледа како да има 35. Погледнете неколку фотографии од…

Дали Северна Македонија станува една од првите супер сили за канабис?Занимливости
Глобалниот пазар на медицинска марихуана во 2018 година вредеше седум милијарди евра

Дали Северна Македонија станува една од првите супер сили за канабис?

Мултимилијардерот и бизнисмен во областа на марихуаната Мајк Страуметис беше во посета на Северна Македонија каде што се сретнал со…

Популарната Whole 30 диета!! Детално објаснување и водичЗдравје и Фитнес
Што всушност претставува Whole 30 диетата?

Популарната Whole 30 диета!! Детално објаснување и водич

„Whole 30“ диетата во последно време стана голем хит, па и познатите спортисти како Коби Брајант и Леброн Џејмс ги…

LAST MINUTE понуди: Трик на туристичките агенции или заштеда?Живот
Дали е трик или вистина?

LAST MINUTE понуди: Трик на туристичките агенции или заштеда?

Секоја сезона туристичките агенции нудат LAST MINUTE понуди, па често се поставува прашањето, дали ова е навистина заштеда или пак е…

ГО НАЈАВУВАМЕ – ИЗБОР НА МАЖИ НА ГОДИНАТА ЗА 2019 ГОДИНАНастани
Oваа година по втор пат ќе се одржи избор на МАЖИ НА ГОДИНАТА во Македонија

ГО НАЈАВУВАМЕ – ИЗБОР НА МАЖИ НА ГОДИНАТА ЗА 2019 ГОДИНА

Oваа година по втор пат ќе се одржи избор на МАЖИ НА ГОДИНАТА во Македонија. Настанот оваа година ќе се…

Совршен избор на ужина за секој работен денЗдравје и Фитнес
Ужината е многу важна за регулирање на телесната тежина

Совршен избор на ужина за секој работен ден

Потребна ви е дополнителна енергија во текот на работниот ден? Пробајте чоколадно смути со путер од кикирики, благодарение на Мајк…

Најдобри дестинации за одмор на крајот на летотоЗанимливости
Европа има совршени дестинации за одмор

Најдобри дестинации за одмор на крајот на летото

Крајот на летото несомнено е еден од најпопуларните периоди за патување и одмор. Иако летната сезона згаснува, времето е сè…

iPhone 11 наскоро со промоцијаМобилни и технологија
Промоција на новиот iPhone на 10 септември

iPhone 11 наскоро со промоција

Традиционално, како и секоја година речиси, Apple ќе го претстави новиот iPhone 11 во театарот Стив Џобс на 10 септември.…

Cheat meal кога се дефинирате? Да или не?Здравје и Фитнес

Cheat meal кога се дефинирате? Да или не?

Кога станува збор за строг режим, т.е диета често се појавува прашањето – дали е добро да се има cheating…