СЕМОС ЕДУКАЦИЈА ПРВА АКРЕДИТИРАНА ИНСТИТУЦИЈА ЗА ПОСТСРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕРИПРЕС
За прв пат во Македонија, графички дизајнер со акредитирана диплома

СЕМОС ЕДУКАЦИЈА ПРВА АКРЕДИТИРАНА ИНСТИТУЦИЈА ЗА ПОСТСРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕРИ

Семос Едукација стана првата акредитирана институција од страна на Министерството за образование и наука на Република Северна Македонија за спроведување…

Квалитетно овошје за подолг и поздрав животЗдравје и Фитнес
Овошјето е многу важно

Квалитетно овошје за подолг и поздрав живот

Шпанска студија потврди дека луѓето кои јадат седум порции овошје и зеленчук дневно, во просек живеат година дена подолго од оние…

Заврши сезоната за ЏоковиќСпорт
Поради повреда на рамото

Заврши сезоната за Џоковиќ

Најдобриот тенисер во светот во моментов Новак Џоковиќ по настапаот на УС ОПЕН и проблемите со рамото поради кои го…

Вардар со премиерна победа во СЕХА за оваа годинаСпорт
128 победа на Вардар во СЕХА

Вардар со премиерна победа во СЕХА за оваа година

Македонскиот шампион Вардар останува најуспешен тим во СЕХА и еден од главните екипи за голем трофеј оваа сезона. Со триумфот…

Џенифер Лопез ги покажа гаќичкитеШоу бизнис и трач

Џенифер Лопез ги покажа гаќичките

Една од најсексипилните жени во светот Џенифер Лпез ги изненади своите фанови со фотографија на која и се гледаат гаќичките.…

Фијаско на Рита Ора во Задар, ХрватскаШоу бизнис и трач
Само 6000 посетители на концертот

Фијаско на Рита Ора во Задар, Хрватска

Рита Ора пред неколку дена имаше концерт во Задар, на кој според хрватските медиуми присуствуле околу 6000 луѓе. Но, таа…

Facebook со нова променаМобилни и технологија
Ќе се тргне бројот на лајкови на Facebook

Facebook со нова промена

Facebook  во последно време постојано развива промени, а овој пат корисниците ги изненади веста дека наскоро ќе започне со криење…

Vip стана А1Мобилни и технологија
VIP влезе во семејството на А1

Vip стана А1

Скопје, 3 септември, 2019 – Од денес, телекомуникациската компанија оне.Вип станува А1 Македонија ДООЕЛ, а брендот Vip станува А1. Консолидирајќи ја својата позиција во…

Како да изгледате како Шарлиз ТеронМода и убавина
Изгледајте како Шарлиз Терон

Како да изгледате како Шарлиз Терон

На доделувањето на Cinemacon Big Screen Achievement наградите, кое се случи на 4 април во Лас Вегас, Невада, актерката Шарлиз…

Џијан Емин и Дерик Меј со врвен настап на „Ројал Фестивал Хол”Музика и филм
Познатата сала на нозе на настапот на Џијан Емин и Дерик Меј

Џијан Емин и Дерик Меј со врвен настап на „Ројал Фестивал Хол”

Нашиот маестро Џијан Емин и познатиот светски DJ Дерик Меј, на 29 август направија спектакл за паметење во престижната „Ројал…