Како Apple Watch им помогнал на луѓетоЖивот
Емотивно видео кое нема да ве остави рамнодушни

Како Apple Watch им помогнал на луѓето

На лансирањето на iPhone , Apple презентираше видео во движење со корисници од реалниот живот, во чии животи има влијание Apple…

Запознајте го новиот iPhone 11Мобилни и технологија
ВИДЕО од новиот iPhone 11

Запознајте го новиот iPhone 11

iPhone 11 е подготвен за акција. Се одликува со систем со двојна камера за ултра широки фотографии, нов ноќен режим…

iOS девелопер- Како од 0 до една од најплатените професии во IT светот?Мобилни и технологија
девелоперите на мобилни апликации во Македонија земаат месечни примања со просек од 83.326 денари

iOS девелопер- Како од 0 до една од најплатените професии во IT светот?

Според истражувањето спроведено од страна на it.mk, девелоперите на мобилни апликации во Македонија земаат месечни примања со просек од 83.326 денари.…

Италија нуди 700 евра месечно за живот на селоЗанимливости
Не знаеме дали важи и за странци

Италија нуди 700 евра месечно за живот на село

Јужна Италија отсекогаш била “црна овца” во државата. Така е и овој пат. Се повеќе се иселуваат од таму, и…

Сошиено срцеЗанимливости

Сошиено срце

Магична приказна за едно тајно знаење кое со векови се пренесува од мајка на ќерка. Младата жена која ќе биде…

Кои социјални мрежи се најпопуларни кај Македонците?Мобилни и технологија

Кои социјални мрежи се најпопуларни кај Македонците?

Во државава има 1,1 милион корисници на социјалната мрежа Facebook, за сто илјади повеќе во однос на минатата година, а…

Кој ви е најдобриот карактер на Квентин Тарантино?Музика и филм

Кој ви е најдобриот карактер на Квентин Тарантино?

Квентин Тарантно е дефинитивно еден од најпознатите режисери на филмови во Холивуд. Иако има само девет филма во неговата кариера,…

Mercedes или Ferrari? Кој е важи за побрз?Авто-мото

Mercedes или Ferrari? Кој е важи за побрз?

Моментлано важи за најдобриот Формула 1 возач кој има пет шампионски титули, Луис Хамилтон го откри своето мислење за болидите…

5 состојки што треба да ги јадете ако сакате да бидете подобро расположениЗдравје и Фитнес

5 состојки што треба да ги јадете ако сакате да бидете подобро расположени

Понекогааш е доволно многу малку да завршите во лошо расположение. Баш во такви моменти се јавува потребата за нездрава или…