Теодора со бујното деколте и жешкиот танц ги „запали“ социјалните мрежи (ВИДЕО)Шоу бизнис и трач

Теодора со бујното деколте и жешкиот танц ги „запали“ социјалните мрежи (ВИДЕО)

Познатата пејачка Теодора Џехверовиќ важи за една од најатрактивните јавни личности, а доста активна е и социјалните мрежи. Имено, сексапилната…

Ждрепка за Лига Европа – Адеми и Ристовски со Динамо против ВилјареалСпорт

Ждрепка за Лига Европа – Адеми и Ристовски со Динамо против Вилјареал

Хрватскиот првак Динамо Загреб кој синоќа сензационално го елиминираше Тотенхем на Жозе Мурињо со 3:0 после продолженија, во четвртфиналето на…

Германија со најдобрите против МакедонијаСпорт

Германија со најдобрите против Македонија

Селекторот на Германија, Јоаким Лев го објави списокот на играчи кои ќе конкурираат за првиот тим за престојните натперевари против…

Мотивирачка кампања на Скопје Сити Мол за денот на женатаЖивот

Мотивирачка кампања на Скопје Сити Мол за денот на жената

Оваа година покрај празничен шопинг Скопје Сити Мол ги изненади дамите и со мотивирачки и охрабрувачки пораки кои можеа да…

Што кажа Јелена Карлеуша за скандалот со Врањеш?Шоу бизнис и трач

Што кажа Јелена Карлеуша за скандалот со Врањеш?

Јелена Карлеуша пред неколку месеци беше гостинка во популарната емисија „Шок Ток“ на телевизија „Прва“. Пејачката проговори за новиот албум…

Porsche ќе оди во Формула 1Авто-мото
Ќе биде добро

Porsche ќе оди во Формула 1

Porsche размислува за враќање во Формула 1 шампионатот и тоа од 2025 година кога ќе бидат воведени новите правила кои…

Започнаа изборите за нов претседател, фановите чекаат да видат кој ќе го задржи Меси?Спорт

Започнаа изборите за нов претседател, фановите чекаат да видат кој ќе го задржи Меси?

Барселона денес ќе го дознае името на новиот претседател, кој ќе биде избран на претседателските избори. Главни кандидати се Алеш…

Скопје Сити Мол во акција за сите дамиЖивот

Скопје Сити Мол во акција за сите дами

Кога последен пат сте добиле комплимент? Само неколку убави зборови знаат да го разубават денот и да нѐ исполнат со…

Дерби на „Енфилд“: Битка за пласман во ЛШСпорт

Дерби на „Енфилд“: Битка за пласман во ЛШ

Челзи игра солидно од доаѓањето на Томас Тухел. Сепак, вистинскиот испит е вечерва. Му гостуваат на Ливерпул, кој е во…

Samsung – Екрани насекаде, екрани за ситеМобилни и технологија

Samsung – Екрани насекаде, екрани за сите

Samsung ја претстави новата серија на MicroLED, Neo QLED и Lifestyle телевизори, како и монитори и звучни уреди за 2021…