Audi официјално го претстави A1 SportbackАвто-мото
Чекањето е завршено

Audi официјално го претстави A1 Sportback

По тизер кампањата Audi ја претстави втората генерација на моделот A1 Sportback. Од германскиот гигант наведуваат дека овој автомобил е…

Објавени сите попусти од Сити Мол на едно место!Настани

Објавени сите попусти од Сити Мол на едно место!

Традиционално и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов…

За пријателите, за дружбите…за нас!Музика и филм

За пријателите, за дружбите…за нас!

Скопско, како водечки пивски бренд во Македонија, уште од своите почетоци верува дека она што е најважно во животот е…

Објавени попустите за Late Night Shopping во Скопје Сити МолНастани
Одиме

Објавени попустите за Late Night Shopping во Скопје Сити Мол

Традиционално и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов…

Заврши првиот турнир од премиерната 3х3 лига на РМСпорт
Браво Скопје Сити Мол

Заврши првиот турнир од премиерната 3х3 лига на РМ

Викендов се одржа долгоочекуваниот спортски спектакл, официјалниот „3х3“ баскет турнир. Настанот кој поради временските услови овој викенд започна во саботата…

Taycan е првиот целосно електричен спортски автомобил на PorscheАвто-мото

Taycan е првиот целосно електричен спортски автомобил на Porsche

Иднината на електричната мобилност е уште еден чекор поблизу: Сериското производство на првиот целосно електричен автомобил на Porsche ќе започне…

Греми наградените Inner Circle на адреналинскиот фестивал When In Krusevo!Настани
29.06 - 01.07.18

Греми наградените Inner Circle на адреналинскиот фестивал When In Krusevo!

Втора година по ред љубителите на планинските адреналински спортови и рекреативците ќе можат да уживаат во убавините на Крушевските предели.…

Новиот лик во Q семејството: Audi Q8Авто-мото

Новиот лик во Q семејството: Audi Q8

Audi Q8 ја комбинира елеганцијата на луксуз во купе со четири врати со практична разновидност на голем SUV. Богатно опремен,…

(Cyrillic) заедно со (Iwayo) и (Dina) со нова соработка “Right Here”Музика и филм

(Cyrillic) заедно со (Iwayo) и (Dina) со нова соработка “Right Here”

После успешната соработка на “Feel Like” која што е издадена на CDeep Music и беше одлично прифатена како од македонската…

„FIBA 3х3 Skopje City Mall 2k18“ баскет турнирот одложен за 15ти јуниСпорт
Одиме на 15ти до 17ти јуни

„FIBA 3х3 Skopje City Mall 2k18“ баскет турнирот одложен за 15ти јуни

Спортскиот кошаркарски спектакл – турнирот „FIBA 3х3 Skopje City Mall 2k18“ ќе се одржи од 15 до 17 јуни, на…