Која храна содржи најмногу пестициди, а која најмалку?Здравје и Фитнес

Која храна содржи најмногу пестициди, а која најмалку?

Која храна содржи најмногу пестициди, а која најмалку … Здравата исхрана се заснова на храна богата со овошје и зеленчук. Овошјето и…

Дали постојано се чувствувате лошо? Седум начини како да се справите со тоа!Живот

Дали постојано се чувствувате лошо? Седум начини како да се справите со тоа!

Правилна исхрана   Ние сме тоа што го јадеме. Нашата исхрана директно влијае на количината на течност во нашето тело…

Најубави модели со линии!Мода и убавина

Најубави модели со линии!

Дали има нешто поинтересно од добар модел со линии? Покрај тоа што на вашиот стил му даваат изглед на радост,…

Дурант се врати после два месециСпорт

Дурант се врати после два месеци

Дурант се врати на НБА паркетите после два месеци и тоа го направи со голем стил, бидејќи големата ѕвезда на…

Тренерот на Баерн: Ако веќе загубивме добро е што е на овој начинСпорт

Тренерот на Баерн: Ако веќе загубивме добро е што е на овој начин

Баерн Минхен со негатива од 2-3 ќе патува во Париз на реваншот со ПСЖ во четвртфиналето од Лигата на шампионите.…

Иконси отпечаток кој од срце сакаме го сакаме!Мода и убавина
го сакаме дезенот Виши

Иконси отпечаток кој од срце сакаме го сакаме!

(Преземено од www.divianarts.com ) Исто како и божествената Б.Б. и ние го сакаме дезенот Виши … Меѓу отпечатоците кои веднаш нè потсетуваат…

Фустани од тексас материјал – неопходен дел од пролетна гардероба#Убав живот
Мода и мода!

Фустани од тексас материјал – неопходен дел од пролетна гардероба

(Преземено од www.divianarts.com ) Секоја сезона, дизајнерите презентираат нови модели на модните писти, додавајќи свеж изглед и детали што го прават…

Теодора со бујното деколте и жешкиот танц ги „запали“ социјалните мрежи (ВИДЕО)Шоу бизнис и трач

Теодора со бујното деколте и жешкиот танц ги „запали“ социјалните мрежи (ВИДЕО)

Познатата пејачка Теодора Џехверовиќ важи за една од најатрактивните јавни личности, а доста активна е и социјалните мрежи. Имено, сексапилната…

Ждрепка за Лига Европа – Адеми и Ристовски со Динамо против ВилјареалСпорт

Ждрепка за Лига Европа – Адеми и Ристовски со Динамо против Вилјареал

Хрватскиот првак Динамо Загреб кој синоќа сензационално го елиминираше Тотенхем на Жозе Мурињо со 3:0 после продолженија, во четвртфиналето на…

Германија со најдобрите против МакедонијаСпорт

Германија со најдобрите против Македонија

Селекторот на Германија, Јоаким Лев го објави списокот на играчи кои ќе конкурираат за првиот тим за престојните натперевари против…