“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ го доби своето трето изданиеЗанимливости

“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ го доби своето трето издание

Книгата „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ, го доби своето трето издание. Книгата која претставува водич за…

Бесплатни обуки за најплатените IT професии на денешницатаМобилни и технологија

Бесплатни обуки за најплатените IT професии на денешницата

Во тек е пријавувањето за бесплатни IT обуки кое трае до 20 декември 2019. Обуките се наменети за сите невработени…

Каде е најубаво да ја поминете новата година?Живот

Каде е најубаво да ја поминете новата година?

Ве носиме на едно интерконтинентално патување. Знаеле ли кои се најдобрите дестинации за дочек на новата година? Њујорк Милион луѓе…

Дали е на повидок сериозна конкуренција на Facebook?Мобилни и технологија

Дали е на повидок сериозна конкуренција на Facebook?

TikTok апликацијата има повеќе од милијарда корисници ширум светот и е особено популарен кај младите тинејџери. И покрај тоа што…

Рамстор Мол – вистинска празнична магија за вас и вашите најмилиЗанимливости
Многу забава, попусти и хуманитарна акција за поубави новогодишни празници

Рамстор Мол – вистинска празнична магија за вас и вашите најмили

Оваа година Рамстор Мол е омилено место за сите посетители. Во прекрасен новогодишен амбиент кој навистина остава без здив, Рамстор…

Фејсбук има проблем вреден 52 милијарди евраМобилни и технологија

Фејсбук има проблем вреден 52 милијарди евра

Имено, додека компанијата има повеќе пари од скоро сите американски компании, официјалниот Вашингтон толку многу се „заостри“ кон лидерот на…

Негувајте ја вашата кожа особено во зимаМода и убавина

Негувајте ја вашата кожа особено во зима

Една од најважните работи кои секој маж треба да практикува е да ја негува својата кожа, особено во зимскиот период.…

НОВОГОДИШНА ЕЛКА НА ЖЕЛБИ ВО РАМСТОР МОЛНастани

НОВОГОДИШНА ЕЛКА НА ЖЕЛБИ ВО РАМСТОР МОЛ

Скопје, 02.12.2019 – Традиционално, како и секоја година, 11-ти пат Рамстор Мол во соработка со Црвен Крст на град Скопје…

Заборавете на се овие денови… Black Friday во Рамстор МолНастани
ГОЛЕМИ ПОПУСТИ И МНОООГУ ЗАБАВА ОД 29.11 ДО 01.12

Заборавете на се овие денови… Black Friday во Рамстор Мол

Овој петок во Рамстор Мол се организира шопинг лудило и многу забава по повод Black Friday. За сите вас, обезбедивме…

Мислав Галер е Маж на годината за 2019 годинаНастани
Избрани мажите на годината за 2019 година

Мислав Галер е Маж на годината за 2019 година

28.11.2018, Скопје – Мислав Галер е Маж на годината за 2019 година, на официјалниот избор на Мажи на годината за…