Антонио Бандерас позитивен на коронавирус

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус

Антонио Бандерас е позитивен на новиот коронавирус и е во изолација.

Веста пристигна на денот на неговиот роденден откако славниот актер беше принуден да го прослави во карантин.

„Се чувствувам релативно добро, само поуморен од вообичаено“– пишува тој во пораката со која ги уверува фановите дека има лесна форма на болеста КОВИД-19.