Анџелина Џоли-елеганција на церемонија во Лондон

Анџелина Џоли-елеганција на церемонија во Лондон

Анџелина Џоли присуствуваше на церемонија во катедралата Свети Павле во Лондон. 43-годишната актерка мамеше воздишки во беспрекорно издание.

Холивудската ѕвезда носеше елегантен префинет фустан во боја на слонова коска од модната куќа Ралф и Русо кој го искомбинира со соодветна шапка и ракавици.