Анџелина Џоли e грациозна дама во бело

Анџелина Џоли e грациозна дама во бело

Анџелина Џоли не се откажува од својата улога во борбата против сексуалното насилство во услови на војна.

Холивудската актерка и режисерка присуствуваше на фестивалот „Fighting Stigma Through Film“, чија идеја е да се користи моќта на филмот за да се спречи дискриминацијата со која често се соочуваат оние кои преживеале сексуално насилство во конфликт.

43-годишната ѕвезда носеше женствен бел фустан од британската модна куќа Ралф и Русо и елегантно црно палто.