Ана Ивановиќ со преслатка фотографија потврди дека е бремена

Ана Ивановиќ со преслатка фотографија потврди дека е бремена

Иако веќе со месеци кружат приказни дека Ана Ивановиќ и нејзиниот избраник Бастиан го очекуваат првото дете, славната тенисерка во ниту еден момент не се огласи по тоа прашање.

Меѓутоа денес конечно ги потврди овие преубави вести.

Таа објави фотографија на Инстаграм на кој можат да се видат три пара на Yeezy патики – два пара големи и еден пар малечки кои ќе изгледаат преслатко на малото бебе.

Мало проширување на нашето семејство. Ништо не ме прави посреќна – напиша таа под фотографијата.

Честитки до познатиот пар.

A little extension to our family 👫👼🏼. Couldn’t be more happy❤️ !!! @bastianschweinsteiger

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on