Заборавена лозинка

Ана Ивановиќ со неверојатна загуба на тежина по една недела од породувањето

Ана Ивановиќ со неверојатна загуба на тежина по една недела од породувањето

Ана Ивановиќ пред неколку дена на свет го донесе својот син. Поранешната тенисерка во неколку наврати од тогаш се огласи на Инстаграм, а нејзината нова фотографија внесе голема полемика меѓу нејзините фанови.

Имено, на неа Ана вежба. И тоа не би било толку чудно доколку тоа не го прави само осум дена по породувањето.

Slowly getting back into my flow ??‍♀️ Happy Sunday! #newmomslife #newborn

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Поедини следбеници на тенисерката и приговараат дека во вакви моменти би требало да биде посветена на своето дете, а не на својот физички изглед.

Look who is back in town! ❤️ @bastianschweinsteiger

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on