Амал и Џорџ Клуни,елегантен пар на свеченост во Шкотска

Амал и Џорџ Клуни,елегантен пар на свеченост во Шкотска

Амал и Џорџ Клуни беа почесни гости на гала на „People’s Postcode Lottery“ во Единбург, Шкотска.

Славниот пар во елегантно издание ги привлекуваше погледите на фановите непосредно пред на свеченоста да прими награда за хуманитарната работа со „Фондацијата Клуни за правда“.

41-годишната адвокатка и активистка носеше темносин комбинезон од Стела Мекартни додека љубезно позираше покрај 57-годишниот актер.