Алесандра Амброзио позира во костими за капење LASCANA

Алесандра Амброзио позира во костими за капење LASCANA

Популарната германска марка за долна облека и костими за капење, LASCANA, ја претстави новата колекција за пролет/лето 2018.

 

Главно лице во кампањата е топ моделот Алесандра Амброзио.

37-годишната убавица од Бразил, и мајка на две деца, го покажа своето прекрасно тело презентирајќи ги новите трендови од LASCANA.

Амброзио позираше во моделите од новата колекција, кои без разлика дали се едноделни или во два дела, ја нагласуваат женската сескапилност и женственост.

Фотосесијата е снимена на Малибу, Калифорнија. Погледнете ја во фотогалеријата.