Алесандра Амбросио во новогодишно провокативно издание!

Иако е пензионрана, сепак е една од најубавите жени на светот па затоа и снимила провокативна снимка за потребите на магазинот “Love”.

“Love Magazine” објавил уште една секси снимка по повод претстојните новогодишни празници. Овој пат, главна ѕвезда била познатата манекенка Алесандра Амбросио, која повторно ги воодушевила своите фанови ширум светот.

Бразилската убавица за оваа прилика возела мотор, а со позите кои ги правела сигурно фрлила многу мажи во транс.

Потсетуваме, овогодишната ревија на “Victoria’s Secret” одржана во Кина била последна за Алесандра. Таа била дел од “ангелите” од 2000-тата година, а имала 17 спектакуларни ревии.

Да не должиме многу, погледнете како се снашла Алесандра при возењето на моторциклот.